Издательство Монолит +38(056)735-50-35 +38(095)931-39-89;
Головна » Читати ПДР України онлайн » Розділ 32. Окремі питання дорожнього руху, що потребують узгодження з державтоінспекцією
Тест ПДР Online
32.1.З органами Державтоінспекції узгоджуються:
а)розміщення в смугах відведення автомобільних доріг або червоних лініях міських вулиць і доріг та їх штучних спорудах кіосків, павільйонів, рекламоносіїв, пересувних торговельних пунктів, а також на прилеглих територіях, будинках, спорудах – адміністративних приміщень підприємств, установ та організацій, місць торгівлі та надання послуг;
Коментарі експерта
З метою забезпечення безпеки дорожнього руху розміщення зазначених у даному пункті об’єктів у межах смуги відведення дороги або червоних ліній міських вулиць і доріг має бути узгоджене з Державтоінспекцією МВС України. Розміщені в зазначених місцях об’єкти не мають загороджувати знаки та інші засоби регулювання дорожнього руху.
б)маршрути та перелік доріг, на яких може проводитися навчання водінню транспортними засобами;
Коментарі експерта
З метою забезпечення безпеки дорожнього руху через брак навичок у особи, яка навчається, маршрути руху навчальних автомобілів мають узгоджуватися з Державтоінспекцією МВС України.
в)умови та порядок руху колон у складі більш як понад 5 механічних транспортних засобів;
Коментарі експерта
Маршрут руху колон має узгоджуватися з Державтоінспекцією МВС України, а в разі необхідності колону можуть супроводжувати оперативні транспортні засоби з увімкненими червоним, синім і червоним, зеленим або синім і зеленим проблисковими маячками або спеціальними звуковими сигналами.
г)таґ)виключено на підставі Постанови Кабінету Міністрів України(№634 від 09.07.2008);
д)порядок буксирування двох і більше транспортних засобів;
Коментарі експерта
Таке буксирування механічних транспортних засобів здійснюється, як правило, для доставки споживачам нових або відремонтованих транспортних засобів з автозаводів або ремонтних заводів, тому з Державтоінспекцією МВС України мають бути узгоджені режими і маршрути руху транспортних засобів, що здійснюють буксирування двох і більше транспортних засобів.
е)технічні вимоги, конструкція та встановлення на транспортних засобах спеціальних звукових і світлових сигнальних пристроїв (типу "Сирена", проблисковий маячок тощо), світлових покажчиків та розпізнавальних знаків автомобілів аварійної служби, а також нанесення білих смуг під нахилом на зовнішніх бокових поверхнях транспортних засобів; (№ 111 від 11.02.2013)
Коментарі експерта
Слід пам’ятати, що, відповідно до Указу Президента України «Про заходи щодо упорядкування використання спеціальних світлових і звукових сигнальних пристроїв та номерних знаків на службових транспортних засобах» від 30.03.2005 № 567/2005, спеціальні світлові сигнальні пристрої синього кольору та звукові сигнальні пристрої можуть встановлюватися на службових транспортних засобах, що використовуються для пересування осіб, щодо яких здійснюється державна охорона, або на транспортних засобах міліції, оперативних або спеціальних транспортних засобах військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, податкової міліції, служб безпеки дорожнього руху, Служби безпеки України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державного департаменту України з питань виконання покарань, швидкої медичної допомоги, аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, служб інкасації та перевезення цінностей Національного банку України та банків України, Управління державної охорони України за наявності спеціального дозволу, який видається Департаментом Державтоінспекції МВС України.
Спеціальні світлові сигнальні пристрої червоного, зеленого кольорів можуть встановлюватися виключно на транспортних засобах підрозділів Державтоінспекції МВС України та Управління державної охорони України.
є)переобладнання транспортних засобів.
 З органами Державтоінспекції узгоджуються також інші питання забезпечення безпеки дорожнього руху, передбачені законодавчими актами.
Коментарі експерта
Самостійне дообладнання транспортного засобу або його переобладнання узгоджується з органами Державтоінспекції МВС України, тільки після отримання сертифіката, виданого організаціями, які мають спеціальний дозвіл на це. Переобладнані або дообладнані транспортні засоби, що не мають відповідного реєстраційного документа на транспортний засіб, мають транспортуватися на спеціальних платформах. Повний перелік організацій, що мають ліцензію на дослідження переобладнаних або новостворених транспортних засобів, можна дізнатися в «ДержавтотрансНДІпроект».
32.2. Забороняється, у тому числі в умовах спеціалізованих підприємств, які займаються ремонтом і технічним обслуговуванням транспортних засобів, внесення змін в ідентифікаційні номери і номерні таблички кузова чи шасі (рами), двигуна транспортного засобу, а також їх знищення (перенесення, закріплення, відновлення тощо) без попереднього узгодження з Державтоінспекцією.
Коментарі експерта
Відповідно до статті 290 Кримінального кодексу України, знищення, підробка або заміна ідентифікаційного номера, номерів двигуна, шасі або кузова або заміна без дозволу відповідних органів номерної панелі з ідентифікаційним номером транспортного засобу караються штрафом від 150 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Не забудьте заглянути:

Ваш Адвокат online Экстренная помощь при ДТП online

Зміст цієї сторінки захищено авторським правом. Копіювання, передрук, або використання матеріалів даної сторінки для відтворення, переносу на інші носії інформації ЗАБОРОНЕНО і переслідується відповідно до чинного законодавства.

© ТОВ «Видавництво «Моноліт»

 
comments powered by Disqus
Сорочинская ярмарка