Издательство Монолит +38(056)735-50-35 +38(095)931-39-89;

Заплановані зміни до КУпАП (інформаційно-аналітичний бюлетень КМУ)

ЗАПЛАНОВАНЕ ПІДВИЩЕННЯ ШТРАФІВ ЗА ПОРУШЕННЯ ПДР

Як повідомляється у інформаційно-аналітичному бюлетені КМУ, український уряд ухвалив законопроект, згідно з яким пропонується посилити штрафні санкції для водіїв за порушення безпеки дорожнього руху.

Документ передбачає наступні зміни:

  • За керування транспортним засобом, що має несправності гальмівної системи, рульового керування і т. п., за наявності яких заборонена експлуатація автомобіля, а також за переобладнання авто з порушенням норм, у тому числі за тонування стекол з порушенням стандартів, запропоновано збільшити розміри штрафу з 340-510 грн до 510-680 грн.
  • За порушення правил використання ременів безпеки або шоломів пропонується штрафувати на суму від 170 до 340 грн (діючі штрафи складають від 51 до 85 грн).
  • За порушення правил проїзду перехресть, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, за використання зовнішніх освітлювальних приладів, встановлених з порушенням стандартів, за розмови мобільним телефоном без використання пристроїв, що дозволяють вести розмову без допомоги рук, пропонується карати штрафом від 425-510 грн до 510-595 грн.
  • За пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, створення перешкод для руху, у тому числі за встановлення на проїзній частині предметів, що перешкоджають проїзду транспортних засобів або їх зупинці, штрафні санкції становитимуть від 340 до 510 грн (або ж порушника зобов’яжуть виконувати громадські роботи на строк від 30 до 40 годин).
  • За невиконання законних вимог посадових осіб МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху щодо усунення порушень, доведеться сплатити штраф від 680 до 1020 грн, посадовим особам – від 1190 до 1700 грн (на даний момент штрафи за це порушення складають 153-187 грн).

Крім того, міліції буде надане право «здійснювати у порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ України, контроль технічного стану колісних транспортних засобів під час їх експлуатації».

Уряд стверджує, що реалізація закону підвищить безпеку дорожнього руху за рахунок покращення технічного стану автомобілів, зменшить кількість ДТП, а бюджет поповниться новими вливаннями.

Паперова версія


comments powered by Disqus