Издательство Монолит +38(056)735-50-35 +38(095)931-39-89;

Закон про поліцію в Україні

Закон про поліцію в Україні 2 липня 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про Національну поліцію», який 4 серпня 2015 року був підписаний Президентом України Петром Порошенком. Закон набуде чинності через три місяці з наступного після дня опублікування (опублікуванний 6 серпня 2015 — прим. ред.). Винятком є патрульна поліція Києва, щодо якої закон починає працювати вже з дня його публікації.

Національна поліція України — це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству, забезпечуючи охорону прав і свобод людини, протидіючи злочинності, а також підтримуючи громадську безпеку і порядок.

Закон визначає правові основи організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України. Діяльність поліції регулюється і координується Кабінетом міністрів України через Міністра внутрішніх справ України.

До складу поліції увійдуть такі підрозділи:

  • кримінальна поліція;
  • патрульна поліція;
  • органи досудового розслідування;
  • поліція охорони;
  • поліція особливого призначення.

Нагадаємо, що Державтоінспекція в Україні ліквідується. Тепер ми не побачимо патрулів ДПС в кущах і просто на узбіччях. Зупинити Вас може тільки патруль поліції за допомогою червоних проблискових маячків і за допомогою гучномовного пристрою. Також нововведення торкнулися і причин, за якими Вас можуть зупинити. Раніше їх було 12, тепер залишилося 9. Прописані вони у 35-й статті. Перерахуємо їх:

1. Порушення Правил дорожнього руху.

2. Наявність очевидних ознак, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу.

3. Наявність інформації, що свідчить про причетність водія чи пасажирів транспортного засобу до дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, або наявність інформації, що свідчить про те, що транспортний засіб або вантаж може бути об’єктом або знаряддям учинення дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення.

4. Транспортний засіб знаходиться в розшуку.

5. Необхідно опитати водія чи пасажирів про обставини дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути.

6. Необхідно залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським або як свідка під час оформлення протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів дорожньо-транспортних пригод.

7. Уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження чи заборону руху.

8. Спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху.

9. Порушення порядку визначення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.

Ваш транспортний засіб можуть зупинити виключно з перелічених вище причин, у всіх інших випадках зупинка буде вважатися незаконною.

© ТОВ «Видавництво «Моноліт»


comments powered by Disqus