Издательство Монолит +38(056)735-50-35 +38(095)931-39-89;
Головна » Юридична допомога водiям » Розділ 8. Хабар посадовій особі
Отримати безкоштовну юридичну консультацію онлайн Ви можете скориставшись системою Disqus внизу сторінки

Розділ 7. Коли можна порушити

8. Хабар посадовій особі

Розділ 9. Створення аварійної ситуації

Дуже часто водії автомобілів, побоюючись штрафу за порушення ПДР, намагаються «вирішити питання на місці». Така дія називається «передачею хабара» і є протизаконною не лише з боку посадової особи, але і з боку самого водія.

Хабар — це незаконна винагорода матеріального характеру посадової особи за дії (бездіяльність) на користь того, хто передає хабар, якщо такі дії (бездіяльність) входять у службові повноваження посадової особи. Предметом хабара може бути будь-яке майно (гроші, матеріальні цінності), право на майно або дії майнового характеру (надання санаторних чи туристичних путівок, виконання будівельних чи ремонтних робіт тощо).

18 травня 2013 року Верховна Рада України замінила термін «хабар» на термін «неправомірна вигода».

Передача хабара, пропозиція чи обіцянка хабара є злочином, за який передбачена кримінальна відповідальність і, залежно від обставин, особа, яка дала хабар, може бути притягнута до кримінальної відповідальності аж до позбавлення волі1.

Таким чином, навіть будь-яка пропозиція чи обіцянка винагороди за те, що посадова особа відійде від своїх службових обов'язків, є злочином. Але іноді бувають ситуації, коли людину змушують піти на такий злочин, лякаючи затриманням автомобіля (докладніше на цій сторінці) або вилученням водійського посвідчення (докладніше на цій сторінці). Якщо ви опинилися в такій ситуації, не варто йти на повідку у безчесного інспектора. Вислухавши всі його вимоги, повідомте, що з собою у вас немає ніяких матеріальних коштів та цінних речей. За першої ж можливості зверніться до правоохоронних органів та опишіть ситуацію. У такому випадку закон буде на вашому боці, а недобросовісний інспектор або будь-яка інша посадова особа будуть покарані.

ВАЖЛИВО:
Будьте пильні! Не поодинокі випадки, коли водій був затриманий при дачі хабара «на місці», оскільки поруч з інспектором знаходився співробітник Служби внутрішньої безпеки МВС, що контролював службу цього інспектора.

У випадку якщо ви звернулися до органів міліції і добровільно повідомили про те, що вас змушують дати хабар, або про те, що вам довелося дати хабар, ви звільняєтесь від відповідальності згідно із законом України2.

1Стаття 369 Кримінального кодексу України

2Стаття 369, частина 6, Кримінального кодексу України

Розділ 7. Коли можна порушити

Тимчасове затримання транспортного засобу
Управління незареєстрованим в ДАІ автомобілем

Розділ 9. Створення аварійної ситуації

Не забудьте заглянути:

ПДД Украины онлайн Экстренная помощь при ДТП online


Зміст цієї сторінки захищено авторським правом. Копіювання, передрук, або використання матеріалів даної сторінки для відтворення, переносу на інші носії інформації ЗАБОРОНЕНО і переслідується відповідно до чинного законодавства.

© ТОВ «Видавництво «Моноліт»

 
comments powered by Disqus
Сорочинская ярмарка