Издательство Монолит +38(056)735-50-35 +38(095)931-39-89;
Головна » Читати ПДР України онлайн » Розділ 26. Рух у житловій та пішохідній зоні
Тест ПДР Online
26.1. Пішоходам дозволяється рухатися у житловій та пішохідній зоні як по тротуарах, так і по проїзній частині. Пішоходи мають перевагу перед транспортними засобами, але не повинні створювати безпідставних перешкод для їхнього руху.
Коментарі експерта
Однією зі складових частин будь-якого населеного пункту є так звана житлова зона, яка відповідає певним житлово-комунальним та санітарно-гігієнічним нормам проживання людей у певній місцевості. Очевидно, що в таких місцях пішоходи мають перевагу в русі, а швидкість руху транспортних засобів обмежується і складає не більше 20 км/год. У таких зонах знаки 5.31 «Житлова зона» і 5.32 «Кінець житлової зони» можуть і не встановлюватися, але водії, незалежно від наявності цих знаків, зобов’язані пропускати пішоходів у цих зонах.
26.2. У житловій зоні забороняється:
а)транзитний рух транспортних засобів;
Коментарі експерта
Заборона даного пункту Правил спрямована на створення безпечних і комфортних умов пересування пішоходів у зонах їх проживання або відпочинку.
б)стоянка транспортних засобів поза спеціально відведеними місцями і таке їх розташування, яке утруднює рух пішоходів і проїзд оперативних чи спеціальних транспортних засобів;
Коментарі експерта
Ставити транспортні засоби на території житлової зони в місцях, де буде ускладнений рух пішоходів, оперативних транспортних засобів і спеціальної техніки, заборонено.
в)стоянка з працюючим двигуном;
Коментарі експерта
Оскільки шум, що створюється працюючим двигуном, і викиди відпрацьованих газів створюють несприятливі умови для проживання та відпочинку людей, Правила дорожнього руху забороняють стоянку з працюючим двигуном у житлових зонах.
г)навчальна їзда;
Коментарі експерта
З метою забезпечення безпеки дорожнього руху та запобігання ймовірності виникнення дорожньотранспортних пригод за участю осіб, які мають перевагу в житловій зоні, навчальна їзда в таких місцях заборонена.
ґ)рух вантажних автомобілів, тракторів, самохідних машин і механізмів (крім тих, що обслуговують об’єкти і громадян, виконують технологічні роботи або належать громадянам, що проживають у цій зоні).
ПДР: РУХ У ЖИТЛОВІЙ ТА ПІШОХІДНІЙ ЗОНІ
Коментарі експерта
Рух зазначених у даному пункті Правил дорожнього руху транспортних засобів дозволяється лише в тих випадках, якщо ці транспортні засоби виконують технологічні роботи, обслуговують об’єкти, громадян або належать громадянам, які проживають у таких зонах.
26.3. У пішохідну зону в’їзд дозволяється лише транспортним засобам, що обслуговують громадян і підприємства, які розташовані у зазначеній зоні, а також транспортним засобам, що належать громадянам, які проживають або працюють у цій зоні, чи автомобілям (мотоколяскам), позначеним розпізнавальним знаком «Інвалід», якими керують водії-інваліди. Якщо до об’єктів, розташованих на цій території, є інші під’їзди, водії повинні користуватися лише ними.
Коментарі експерта
Слід зазначити, що пішохідна зона позначається знаками 5.33 «Пішохідна зона» і 5.34 «Кінець пішохідної зони». Рух транспортних засобів у даній зоні заборонений, крім тих, які зазначені в даному пункті Правил.
26.4. Під час виїзду з житлової та пішохідної зони водії повинні дати дорогу іншим учасникам дорожнього руху.
Коментарі експерта
В’їжджаючи в житлову зону або виїжджаючи з неї, водії зобов’язані дати дорогу як транспортним засобам, так і пішоходам, шлях руху яких вони перетинають, незалежно від їхнього подальшого напрямку руху.

Не забудьте заглянути:

Ваш Адвокат online Экстренная помощь при ДТП online

Зміст цієї сторінки захищено авторським правом. Копіювання, передрук, або використання матеріалів даної сторінки для відтворення, переносу на інші носії інформації ЗАБОРОНЕНО і переслідується відповідно до чинного законодавства.

© ТОВ «Видавництво «Моноліт»

 
Андрей Корф
2013-12-09 07:46:10

Ныне все дворы заставлены машинами и я не слышал прецедентов, что бы за это составляли протоколы.

игорь
2013-12-08 15:23:47

Добрий день підскажіть. Я здійснив стоянку автомобілья білья підїзду будинку де я проживаю,
так щоб не заважати пішоходам і проїзду автомобілів.
Спеціально відведених місць для стоянки в дворі немає .Чи порушив я ПДР.

comments powered by Disqus
Сорочинская ярмарка