Издательство Монолит +38(056)735-50-35 +38(095)931-39-89;
Головна  /  Читати ПДР України онлайн  /  Розділ 14. Обгін
14.1. Виключено Постановою Кабінету Міністрів України. (№ 111 від 11.02.2013)
Комментарии эксперта
14.2. Перед початком обгону водій повинен переконатися в тому, що:
а) жоден з водіїв транспортних засобів, які рухаються за ним і яким може бути створено перешкоду, не розпочав обгону;
Коментарі експерта
ПДР: перед початком обгону
Перш ніж почати маневр обгону або випередження, водії транспортних засобів зобов’язані переконатися в безпечності їх виконання. З цією метою в транспортних засобах передбачені такі засоби, як дзеркала заднього виду. Водій зобов’язаний скористатися цими дзеркалами (а за їх відсутності оцінити обстановку, повернувши голову) і переконатися в тому, що інші водії транспортних засобів не почали виконувати подібні маневри. Тільки після виконання даних дій дозволяється вмикати відповідний покажчик повороту і починати виконання маневру.
б) водій транспортного засобу, який рухається попереду по тій самій смузі, не подав сигналу про намір повороту (перестроювання) ліворуч;
Коментарі експерта
ПДР: перед початком обгону
Даний пункт підкреслює пріоритетність руху транспортних засобів, що їдуть попереду, тому, якщо на транспортному засобі, що рухається попереду, поданий сигнал покажчика лівого повороту, водії транспортних засобів, які рухаються за ним, зобов’язані утриматися від виконання свого маневру.
в) смуга зустрічного руху, на яку він буде виїжджати, вільна від транспортних засобів на достатній для обгону відстані;
Коментарі експерта
ПДР: перед початком обгону
Виїзд на смугу зустрічного руху вимагає від водіїв транспортних засобів підвищеної уваги, тому, перш ніж почати виконувати маневр «обгін», водій зобов’язаний врахувати швидкості транспортних засобів, що рухаються попереду; оцінити можливості свого транспортного засобу, стан дороги, погодні, кліматичні умови тощо. Зрозуміло, що якщо деякі з перелічених факторів не відповідають безпечним умовам, то від виконання обгону слід утриматися.
г) після обгону зможе, не створюючи перешкоди транспортному засобу, якого він обганяє, повернутися на займану смугу.
Коментарі експерта
Після виконання обгону водієві транспортного засобу забороняється різко маневрувати і перешкоджати руху транспортного засобу, який він обігнав. Під час виконання обгону водієві, який обганяє, необхідно дотримуватися безпечної дистанції та безпечної швидкості руху, заборонено шляхом різкого зниження швидкості перешкоджати руху транспортного засобу, що обганяється.
14.3. Водієві транспортного засобу, якого обганяють, забороняється перешкоджати обгону шляхом підвищення швидкості руху або іншими діями.
Коментарі експерта
ПДР: забороняється перешкоджати обгону шляхом підвищення швидкості
З метою забезпечення безпеки дорожнього руху даним пунктом Правил дорожнього руху визначаються дії водіїв транспортних засобів, що обганяються, які не мають перешкоджати здійсненню маневру «обгін».
14.4. Якщо на дорозі за межами населеного пункту дорожня обстановка не дозволяє зробити обгін тихохідного або великогабаритного транспортного засобу, його водій повинен рухатися якомога правіше, а у разі потреби – зупинитися на узбіччі і пропустити транспортні засоби, що рухаються за ним.
Коментарі експерта
ПДР: зупинитися на узбіччі і пропустити ТЗ
Даний пункт Правил дорожнього руху спрямований на збільшення пропускної здатності проїзної частини у разі руху нею тихохідних або великогабаритних транспортних засобів. У разі скупчення за тихохідним або великогабаритним транспортним засобом колони транспортних засобів водії тихохідних або великогабаритних транспортних засобів зобов’язані прийняти вправо і пропустити транспортні засоби, що скупчилися, а якщо дану дію неможливо виконати, то вони зобов’язані зупинитися на узбіччі, тим самим забезпечивши своє випередження.
14.5. Водій транспортного засобу, який виконує обгін, може залишитися на смузі зустрічного руху, якщо після повернення на раніше займану смугу йому доведеться знову розпочати обгін, за умови, що він не створить небезпеки зустрічним транспортним засобам, а також не перешкоджатиме транспортним засобам, які рухаються за ним з більш високою швидкістю.
Коментарі експерта
ПДР: водій може залишитися на смузі зустрічного руху
Правилами дорожнього руху не заборонено здійснювати обгін кількох транспортних засобів, що рухаються один за одним, тому даний пункт Правил акцентує увагу водіїв, що обганяють транспортні засоби, на тому, що у разі такого обгону допускається рух зустрічною смугою, коли права смуга зайнята нещільним транспортним потоком. Водіям, які обганяють, слід пам’ятати, що під час виконання цього маневру має забезпечуватися безпека дорожнього руху. У разі появи зустрічного транспорту необхідно перестроїтися на крайню праву смугу руху, не створюючи перешкод в русі іншим його учасникам.
14.6.Обгін заборонено:
а)на перехресті; (№1029 від 26.09.2011)
Коментарі експерта
ПДР: обгін заборонений на перехресті
Обгін на будь-якому перехресті заборонений у зв’язку з тим, що на цих ділянках проїзної частини існує підвищена небезпека для руху всіх учасників, крім того, увімкнення покажчика повороту може бути неправильно витлумачено іншими особами, які беруть участь у русі, що може спровокувати виникнення ДТП.
б)на залізничних переїздах і ближче ніж за 100 м перед ними;
Коментарі експерта
ПДР: обгін заборонений на залізничних переїздах
З метою гарантування безпеки дорожнього руху на залізничних переїздах і ближче 100 м перед ними Правилами дорожнього руху забороняється здійснювати маневр обгону.
Поза переїздом обгін здійснювати не забороняється, якщо це дозволяє дорожня обстановка, відсутні знаки, що забороняють обгін (3.25, 3.27), і дорожня розмітка (1.1, 1.3).
в)ближче ніж за 50 м перед пішохідним переходом у населеному пункті і 100 м – поза населеним пунктом;
Коментарі експерта
ПДР: обгін заборонений ближче, ніж за 50 м перед пішохідним переходом в населеному пункті
ПДР: обгін заборонений ближче, ніж за 100 м перед пішохідним переходом поза населеним пунктом
З метою забезпечення безпеки пішоходів на пішохідних переходах і гарантування їхніх прав на переважний рух пішохідним переходом (ст. 17 Закону України «Про дорожній рух») заборонений обгін ближче ніж за 50 м до пішохідного переходу у населеному пункті і за 100 м за його межами.
г)у кінці підйому, на мостах, естакадах, шляхопроводах, крутих поворотах та інших ділянках доріг з обмеженою оглядовістю чи в умовах недостатньої видимості;
Коментарі експерта
ПДР: обгін заборонено у кінці підйому, на мостах, естакадах, шляхопроводах, крутих поворотах
ПДР: обгін заборонено у кінці підйому, на мостах, естакадах, шляхопроводах, крутих поворотах
ПДР: обгін заборонено у кінці підйому, на мостах, естакадах, шляхопроводах, крутих поворотах
Оскільки в разі виїзду на смугу зустрічного руху існує ймовірність лобового зіткнення транспортних засобів, даним пунктом Правил дорожнього руху забороняється здійснювати маневр обгону в кінці підйому, на мостах, естакадах, шляхопроводах, крутих поворотах та інших ділянках доріг з обмеженою оглядовістю чи в умовах недостатньої видимості.
ґ)транспортного засобу, який здійснює обгін або об’їзд;
Коментарі експерта
ПДР: обгін транспортного засобу, який здійснює обгін заборонений
Правилами дорожнього руху забороняється здійснювати обгін інших транспортних засобів, які вже почали виконувати маневр обгону або об’їзду (здійснювати «подвійний обгін»), оскільки під час виконання маневру обгону або об’їзду зменшується видимість і оглядовість в напрямку здійснення зазначених маневрів.
д)у тунелях;
Коментарі експерта
ПДР: обгін заборонений в тунелях
Тунелі є дорожніми спорудами, в яких обмежені маневреність і оглядовість, тому окремим пунктом Правил дорожнього руху заборонено здійснювати обгін в тунелях.
е)на дорогах, що мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку;
Коментарі експерта
ПДР: обгін заборонений на дорогах, що мають дві і більше смуги
За наявності декількох смуг для руху в одному напрямку зустрічний напрямок руху відділяється суцільною (1.1) або подвійною суцільною (1.3) лінією розмітки, перетинати які заборонено, тому даний пункт акцентує увагу водіїв транспортних засобів на тому, що обгін заборонений на дорогах з кількома смугами для руху в одному напрямку. Якщо встановити кількість смуг для руху в одному напрямку неможливо (за наявності бруду, снігу, дощу), то виконувати обгін транспортних засобів заборонено (див. п. 14.6 г).
є)колони транспортних засобів, позаду якої рухається транспортний засіб з увімкненим проблисковим маячком (крім оранжевого).
Коментарі експерта
ПДР: обгін колони транспортних засобів заборонений
Даний пункт дублює пункт 3.4 цих Правил.

Зміст цієї сторінки захищено авторським правом. Копіювання, передрук, або використання матеріалів даної сторінки для відтворення, переносу на інші носії інформації ЗАБОРОНЕНО і переслідується відповідно до чинного законодавства.

© ТОВ «Видавництво «Моноліт»

 
Алексей
2014-06-17 08:00:08

Треба виконувати вимоги пункту 11.2 http://monolith.in.ua/pdr-rozt...

Роман
2014-05-24 20:18:09

чи можна рухатись(крім обгону і повороту ліворуч) у крайній лівій смузі на дорогах які мають дві смуги для руху в одному напрямку???

Андрей Корф
2013-11-11 19:29:44

Окончание подъема - это линия перелома профиля дорог, когда подъем заканчивается и начинается горизонтальный участок дороги.

Понятие "конец подъема" обусловлено зоной видимости и составляет 300 м. То есть обгон запрещен 300 м до линии перелома. Завершать маневр вы можете в эти 300м, а вот если вы выехали двумя и более колесами на встречную полосу для обгона транспортного средства вблизи 300 м. от линии перелома, то это нарушение.

Ответ основан на нормативных документах:

ДСТУ 3587-97. Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану
ДСТУ Б А.2.4-29:2008. СПДБ. Автомобільні дороги. Земляне полотно і дорожній одяг. Робочі креслення
ДБН В.2.3-4-2000. Автомобільні дороги. (Українською мовою)/Скасовано-наказ Мінрегіонбуду України N 292 від 31.10.2007р./
ДСТУ Б В.2.3-3-2000 (ГОСТ 30412-96). Дороги автомобільні та аеродроми. Методи вимірювань нерівностей основ і покриттів
ДБН В.2.3-4:2007. Споруди транспорту. Автомобільні дороги. Частина I. Проектування Частина II. Будівництво
ДСТУ Б В.2.3-17:2007. Споруди транспорту. Автомобільні дороги платні. Вимоги до проектування
ДСТУ 2586–94 Знаки дорожные. Общие технические условия. Правила применения
ДСТУ 2587–94 Разметка дорожная. Технические требования. Методы контроля. Правила применения
ДСТУ 2735–94 Ограждения дорожные и направляющие устройства. Правила использования. Требования безопасности дорожного движения
ГОСТ 23457–86 Технические средства организации дорожного движения. Правила применения
ДБН 360–92 Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень
СНиП 2.05.02–85 Автомобильные дороги
СНиП 3.06.03–85 Автомобильные дороги.

С этими документами вы можете ознакомится из официальных источников.

Если у вас есть конкретная ситуация, которая требует детальной законодательной справки - вы можете воспользоваться такой услугой у нас или обратиться за помощь к любым другим специалистам в данной сфере. Услуга платная.

Олександр
2013-11-11 18:39:33

Когда наступает ответственность за обгон в конце подьема? За сколько метров до перегиба автодороги нужно завершить обгон чтобы не совершить нарушение ПДД? Спасибо.

Андрей Корф
2013-11-11 12:23:15

О начале подъема говорит обычно знак 1.6 «Крутий підйом».. (http://monolith.in.ua/pdr-pope.... Об окончании подъема было сказано где-то или в ПДД или в ДСТУ. В любом случае это можно определить визуально или с помощью уровня ))

Олександр
2013-11-10 20:56:31

Що називається "кінець підйому"? Де починається та де закінчується "кінець підйому"?

Алексей
2013-04-17 09:51:21

Для начала рекомендую изучить раздел 12 ПДД Украины (http://monolith.in.ua/pdd-skor.... А затем ознакомиться со статьями 122 ч. 1 и 3 (http://monolith.in.ua/pdd-shtr....

василь
2013-04-16 19:03:49

на скільки дозволено перевищувати швидкість?

Алексей
2013-04-13 08:35:20

Обгон- опережение одного или нескольких транспортных средств, связанное с выездом на полосу встречного движения. Полоса встречного движения в Украине находится слева, значит обгон можно осуществить только с левой стороны. Справа можно осуществить только маневр опережения.

володя
2013-04-12 18:15:36

чому виключили пункт 14.1 тоді з якої сторони дозволяється виконати обгін

comments powered by Disqus