Издательство Монолит +38(056)735-50-35 +38(095)931-39-89;
Головна  /  Читати ПДР України онлайн  /  Розділ 16. Проїзд перехресть
16.1. Перехрестя, де черговість проїзду визначається сигналами світлофора чи регулювальника, вважається регульованим. На такому перехресті знаки пріоритету не діють.
 У разі вимкнення світлофора або його роботи в режимі миготіння сигналу жовтого кольору та відсутності регулювальника перехрестя вважається нерегульованим і водії повинні керуватись правилами проїзду нерегульованих перехресть та установленими на перехресті відповідними дорожніми знаками. (№ 860 від 15.11.2017)
Коментарі експерта
ПДР: регульоване перехрестя
ПДР: регульоване перехрестя
Перехрестя можуть бути регульованими і нерегульованими. Регульованими вважаються перехрестя, на яких рух регулюється сигналами регулювальника або світлофора. До нерегульованих належать ті перехрестя, на яких відсутні регулювальники, світлофори або світлофори працюють у режимі миготіння жовтого сигналу.
Слід пам’ятати, що, відповідно до пункту 8.3 цих Правил, сигнали регулювальника мають перевагу перед сигналами світлофорів та дорожніми знаками.
За наявності на нерегульованому перехресті знаків пріоритету водії зобов’язані керуватися цими знаками. Знаки пріоритету можуть доповнюватися дорожньою розміткою (1.12, 1.13, 1.20 і 1.21). За відсутності знаків пріоритету на нерегульованому перехресті водії зобов’язані виконувати пункт 10.11 цих Правил, а саме: «Перевага в русі належить тому водієві, у якого немає перешкоди справа».
16.2. На регульованих і нерегульованих перехрестях водій, повертаючи праворуч або ліворуч, повинен дати дорогу пішоходам, які переходять проїзну частину, на яку він повертає, а також велосипедистам, які рухаються прямо в попутному напрямку.
Коментарі експерта
ПДР: водій зобов’язаний поступитися дорогою
Під час руху через перехрестя водії зобов’язані забезпечити права пішоходів на першочерговість руху, прописані у ст. 17 Закону України «Про дорожній рух». Даним пунктом Правил також визначений особливий порядок руху велосипедистів, які рухаються прямо проїзною частиною.
16.3. У разі необхідності надання переваги в русі транспортним засобам, які рухаються по перехрещуваній дорозі, водій повинен зупинити транспортний засіб перед дорожньою розміткою 1.12 (стоп-лінією) або 1.13 (див. додаток 2), світлофором так, щоб бачити його сигнали, а якщо вони відсутні – перед краєм перехрещуваної проїзної частини, не створюючи перешкод для руху пішоходів.
Коментарі експерта
ПДР: проїзд перехрестя
Даний пункт Правил дорожнього руху конкретизує місця, де повинен зупинитися водій у разі необхідності надання переваги в русі. Зупиняючись з метою надання переваги в русі, водіям слід пам’ятати, що транспортні засоби, якими вони керують, не мають загороджувати дорожні знаки або світлофори, не повинні створювати перешкод у русі пішоходам, велосипедистам та іншим учасникам дорожнього руху.
16.4. Забороняється виїжджати на будь-яке перехрестя, у тому числі при сигналі світлофора, що дозволяє рух, якщо утворився затор, який змусить водія зупинитися на перехресті, що створить перешкоду для руху інших транспортних засобів і пішоходів.
Коментарі експерта
ПДР: якщо утворився затор
З метою збільшення пропускної здатності перехресть, а також зниження ймовірності утворення заторів у всіх напрямках руху даним пунктом Правил дорожнього руху забороняється виїжджати на будь-яке перехрестя, у тому числі на дозволяючий сигнал світлофора, якщо такий виїзд змусить водія зупинитися на перехресті. Слід пам’ятати, що зупинка на перехрестях, згідно з пунктом 15.9. ґ) цих Правил, – заборонена.
Правила не забороняють здійснювати рух через перехрестя в інших напрямках, ніж той, що змусить водія зупинитися на перехресті.
 Регульовані перехрестя
16.5. У разі подання сигналу регулювальником або ввімкнення сигналу світлофора, що дозволяє рух, водій зобов’язаний дати дорогу транспортним засобам, що завершують рух через перехрестя, а також пішоходам, які закінчують перехід.
Коментарі експерта
ПДР: регульоване перехрестя
Транспортні засоби, що завершують рух через перехрестя, мають перевагу перед транспортними засобами, які збираються виїхати на перехрестя, тому водіям слід пам’ятати, що виїзд на перехрестя дозволений тільки в тому випадку, якщо він не спровокує зупинку на перехресті транспортного засобу або пішохода, які завершують розпочатий ними рух через перехрестя.
16.6. Повертаючи ліворуч або розвертаючись при зеленому сигналі основного світлофора, водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу трамваю попутного напрямку, а також транспортним засобам, що рухаються в зустрічному напрямку прямо або повертають праворуч.
 Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв.
Коментарі експерта
ПДР: дії при повороті
ПДР: дії при повороті
ПДР: дії при повороті
ПДР: дії при повороті
Даний пункт Правил підкреслює перевагу рейкових транспортних засобів перед нерейковими і перевагу транспортних засобів, що наближаються з правого боку (пункт 10.11 цих Правил), на рівнозначних дорогах. Слід пам’ятати, що, якщо автомобіль і трамвай знаходяться на перехресті рівнозначних доріг, перевагу в русі має трамвай.
16.7. Якщо сигнал регулювальника або зелений сигнал світлофора дозволяють одночасно рух трамвая і нерейкових транспортних засобів, трамваю надається перевага незалежно від напрямку його руху.
Коментарі експерта
ПДР: перевага у трамвая
Даний пункт Правил дорожнього руху ще раз підкреслює перевагу в русі рейкового транспорту перед нерейковим.
16.8. Водій, який виїхав на перехрещення проїзних частин згідно із сигналом світлофора, що дозволяє рух, повинен виїхати у наміченому напрямку незалежно від сигналів світлофора на виїзді. Проте, якщо на перехрестях перед світлофорами на шляху руху водія є дорожня розмітка 1.12 (стоп-лінія) (див. додаток 2) або дорожній знак 5.62 (див. додаток 1), він повинен керуватися сигналами кожного світлофора.
Коментарі експерта
ПДР: місце зупинки
ПДР: місце зупинки
ПДР: місце зупинки
На складних перехрещеннях проїзних частин, де може виникнути кілька конфліктних ситуацій, пов’язаних з черговістю проїзду перехрещень на одному рівні, встановлюється декілька світлофорів для регулювання дорожнього руху. Під час проїзду таких перехрещень водії зобов’язані керуватися сигналами кожного світлофора відповідного напрямку руху, якщо є дорожня розмітка 1.12 (стоплінія) або дорожній знак 5.62.
16.9. Під час руху в напрямку стрілки, ввімкнутої в додатковій секції одночасно з жовтим або червоним сигналом світлофора, водій має дати дорогу транспортним засобам, що рухаються з інших напрямків.
 Під час руху в напрямку стрілки зеленого кольору на таблиці, встановленій на рівні червоного сигналу світлофора із вертикальним розташуванням сигналів, водій повинен зайняти крайню праву (ліву) смугу руху та дати дорогу транспортним засобам і пішоходам, що рухаються з інших напрямків. (№124 від 11.02.2009).
Коментарі експерта
ПДР: світлофор зі стрілкою
Додаткова секція світлофора, розташована на рівні зеленого сигналу світлофора, дозволяє рух транспортних засобів у напрямку, який вказує стрілка на ній, але за умови надання переваги в русі іншим учасникам, які рухаються з інших напрямків.
Стрілка зеленого кольору на білому тлі, розташована біля червоного сигналу світлофора, дозволяє рух у напрямку, який вона вказує, за червоного сигналу світлофора, але, повертаючи в напрямку стрілки, водії повинні дати дорогу іншим учасникам дорожнього руху. Водії, які зайняли крайню праву (ліву) смугу перед світлофором з додатковою намальованою стрілкою, мають дотримуватися етики водіння і не повинні створювати заторів у русі для водіїв транспортних засобів, що рухаються позаду і збираються виконати поворот праворуч. Біла табличка зі стрілкою встановлюється для розвантаження транспортних потоків у разі інтенсивного міського руху на перехрестях і не зобов’язує водія повертати в напрямку стрілки за червоного сигналу світлофора.
16.10. На перехресті, де рух регулюється світлофором з додатковою секцією, водій, який перебуває на смузі, з якої робиться поворот, повинен продовжувати рух у напрямку, що вказує стрілка, ввімкнута в додатковій секції, якщо його зупинка на заборонний сигнал світлофора створить перешкоди транспортним засобам, що рухаються за ним по тій самій смузі.
Коментарі експерта
Продовження руху в напрямку вказаному стрілкою включеної в додатковій секції світлофора
Додаткова секція світлофора за її увімкнення зобов’язує водіїв продовжувати рух у напрямку, вказаному стрілкою на секції, навіть за увімкненого червоного або жовтого сигналу основного світлофора, якщо вони своєю зупинкою створять перешкоду транспортним засобам, що рухаються за ними тією ж смугою. Слід відзначити, що, хоча додаткова секція і дозволяє рух, водії, які зайняли смугу для руху в напрямку стрілки, зобов’язані дати дорогу іншим учасникам дорожнього руху.
 Нерегульовані перехрестя
16.11. На перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, що рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до даного перехрещення проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху.
Коментарі експерта
ПДР: Нерегульовані перехрестя
Даний пункт Правил дорожнього руху підкреслює права водіїв транспортних засобів, які здійснюють рух головною дорогою, що відрізняється покриттям щодо грунтової або позначається знаками 1.22, 1.23.11.23.4 і 2.3. Водії транспортних засобів, які здійснюють рух другорядною дорогою, зобов’язані дати дорогу будь-яким транспортним засобам, що рухаються головною дорогою.
16.12. На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, де організовано круговий рух. (№ 860 від 15.11.2017)
 Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв.
 На будь-якому нерегульованому перехресті трамвай, незалежно від напрямку його подальшого руху, має перевагу перед нерейковими транспортними засобами, що наближаються до нього по рівнозначній дорозі, крім перехресть, де організовано круговий рух. (№ 860 від 15.11.2017)
 Перевага в русі на нерегульованих перехрестях, де організовано круговий рух і які позначені дорожнім знаком 4.10, надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу. (№ 860 від 15.11.2017)
Коментарі експерта
ПДР: перешкода справа
Під час проїзду перехрестя рівнозначних доріг водії нерейкових транспортних засобів зобов’язані дати дорогу транспортним засобам, що наближаються з правого боку, оскільки, згідно з пунктом 10.11 Правил дорожнього руху, у разі якщо траєкторії руху транспортних засобів перетинаються, а черговість проїзду не обумовлена Правилами, дати дорогу повинен водій, до якого транспортний засіб наближається з правого боку. Цим правилом мають керуватися між собою і водії трамваїв. У разі якщо на рівнозначній дорозі з різних напрямків наближаються один до одного нерейковий транспортний засіб і рейковий, то перевага в русі належить рейковому транспортному засобу.
16.13. Перед поворотом ліворуч і розворотом водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу трамваю попутного напрямку, а також транспортним засобам, що рухаються по рівнозначній дорозі в зустрічному напрямку прямо чи праворуч.
 Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв.
Коментарі експерта
ПДР: при повороті наліво
Даний пункт Правил дорожнього руху заснований на вимозі пункту 10.11 цих Правил, а саме: «Під час повороту ліворуч на рівнозначній дорозі у водія неминуче виникає перешкода справа, в результаті чого він зобов’язаний пропустити транспортні засоби, що рухаються прямо цією дорогою або повертають праворуч».
Якщо до перехрестя рівнозначних доріг з різних напрямків під’їхали одночасно автомобілі, їх водії мають право, переконавшись у відсутності загрози безпеці дорожнього руху, з невеликою швидкістю одночасно проїхати дане перехрещення проїзних частин, уявивши його у вигляді кругового руху. При такому русі центр перехрестя повинен знаходитися зліва від кожного з водіїв, для того щоб не порушити вимог пунктів 10.1, 10.4 та 10.5 цих Правил.
У разі якщо через перехрестя назустріч один одному рівнозначною дорогою рухаються лише два транспортні засоби і обидва збираються виконати маневр повороту ліворуч або розворот (вони є один для одного перешкодою справа), то їхні водії, перш ніж почати одночасний рух, зобов’язані переконатися у відсутності загрози виникнення аварійної ситуації (пункт 10.1). При цьому центр перехрестя може знаходитися як зліва від обох водіїв, так і справа, за умови, що обидва водії переконалися в безпечності виконання своїх маневрів і у тому, що вони не опиняться на смузі зустрічного руху під час виїзду з перехрестя.
16.14. Якщо головна дорога на перехресті змінює напрямок, водії транспортних засобів, які рухаються по ній, повинні керуватися між собою правилами проїзду перехресть рівнозначних доріг.
 Цим правилом повинні керуватися між собою і водії, які рухаються по другорядних дорогах.
Коментарі експерта
ПДР: головна дорога
Даний пункт Правил дорожнього руху також заснований на вимозі пункту 10.11 цих Правил, а саме:«Якщо траєкторії руху транспортних засобів перетинаються, а черговість проїзду не обумовлена Правилами дорожнього руху, то водії зобов’язані дати дорогу транспортним засобам, що наближаються з правого боку рівнозначною дорогою». Цим правилом зобов’язані керуватися всі учасники дорожнього руху, які знаходяться як на головних дорогах, так і на другорядних.
16.15. Якщо неможливо визначити наявність покриття на дорозі (темна пора доби, грязь, сніг тощо), а знаки пріоритету відсутні, водій повинен вважати, що перебуває на другорядній дорозі.
Коментарі експерта
ПДР: якщо неможливо визначити наявність покриття на дорозі
ПДР: якщо неможливо визначити наявність покриття на дорозі
Даний пункт Правил дорожнього руху визначає порядок руху в умовах недостатньої видимості або в умовах, коли неможливо визначити головну дорогу на перехресті. Якщо водій не може визначити черговість проїзду через перехрестя, він зобов’язаний вважати, що перебуває на другорядній дорозі.

Зміст цієї сторінки захищено авторським правом. Копіювання, передрук, або використання матеріалів даної сторінки для відтворення, переносу на інші носії інформації ЗАБОРОНЕНО і переслідується відповідно до чинного законодавства.

© ТОВ «Видавництво «Моноліт»

 
Денис
2014-11-02 14:55:33

На любом нерегулируемом равнозначном перекрестке независимо от его конфигурации (4-х сторонний, Т-образный, У-образный, с круговым движением) правило помехи с права действует на всех его сторонах. Если на Т-образном перекрестке ТС движется в прямом направлении, при наличии другого ТС справа - необходимо пропустить данное ТС.

Лидия
2014-11-02 10:53:26

На т-образном перекрёстке двигаясь по прямой, применимо ли правило " правой руки", т. е. пропускать ли транспортное средство, подъезжающее справа?

Ігор
2014-07-02 18:40:41

Якщо при виїзді на головну дорогу відсутній наказовий знак "рух праворуч", чи можна здійснювати поворот ліворуч якщо на головній дорозі нанесена суцільна або подвійна суцільна лінія?

Андрей Корф
2014-02-04 16:24:15

Пункт 10,4 (http://monolith.in.ua/pdd-nach...

Рекомендую почитать всю книгу от начала до конца. Поскольку круговое движение описано не только в 10 разделе.

Оксана
2014-02-04 10:41:41

а де знайти правила проїзду перезрестя з круговим рухом?

Вадим
2014-01-21 11:52:15

Тобто ви самі не знаете я так зрозумів.
Ну щож дуже дякую за відповідь.

З повагою.

Андрей Корф
2014-01-19 21:05:48

Будьте добры уточните, в какой ситуации или при каких обстоятельствах возник данный вопрос. Объясню, почему я это спрашиваю. Мы помогаем людям с разъяснением пунктов ПДД, а так же помогаем советами в ситуациях. Отвечать на кучу интернетовских билетов ПДД начало занимать большое количество времени.

Если вам интересно, кто проедет первым - прочитайте правила ПДД - раздел проезд перекрестков и найдите ответ на данный вопрос. Если он будет не точным, мы вас поправим.

Вадим
2014-01-19 09:20:21

Кто первым проедет перекресток, если все намерены двигаться прямо ?
И почему можыте обяснить?

Андрей Корф
2013-11-25 00:45:27

Это правило касается проезда перекрестков - о чем говорит название раздела. Если перекрестка нету - это вовсе не значит, что правило можно не выполнять. Это значит, что нужно почитать другие разделы, к примеру 34. ДОРОЖНЯ РОЗМІТКА (http://monolith.in.ua/pdr-doro..., прежде чем делать поспешные выводы.

MyGalaxy
2013-11-24 13:30:06

"16.3. У разі необхідності надання переваги в русі транспортним засобам, які рухаються по перехрещуваній дорозі..."... А якщо не по перехрещуваній дорозі?... То можна зупинитися i навiть пiсля стоп-лiнiї?

Андрей Корф
2013-10-09 21:31:34

Белый автомобиль едет прямо и не обязан выполнять требования светофоров, которые он не проезжает.

Марина
2013-10-09 14:39:37

Но для белой машины тоже красный свет, почему ей можно, а зеленой машине со стоп линии нельзя?! %)

Елена
2013-10-05 14:11:05

Благодарю Вас за ответ.

Андрей Корф
2013-10-05 12:19:21

Вопрос не в этом. Он не обязан ехать на красный с дополнительной стрелкой направо. Может он будет считать, что мешает другим транспортным средствам или это небезопасно. Дождется зеленого и поедет.

Елена
2013-10-04 18:13:48

В пункте 16.10 на второй картинке показано, что автомобиль не обязан ехать направо при зеленой стрелке на табличке вверху около красного сигнала светофора, а куда он еще может повернуть с правой крайней полосы?

Андрей Корф
2013-09-26 23:40:37

Я так же добавлю, что конфликт интересов - печальная основа нашего законодательства и всей страны в целом )

Алексей
2013-09-26 12:41:32

Это будет не конфликт интересов, а перекресток равнозначных дорог. Зеленому придется пропустить помеху справа (белый автомобиль).

Джон
2013-09-26 12:31:41

Да, Но для белого автомобиля (который справа от зеденого) тоже будет зеленый свет... А это уже конфликт интересов...

Андрей Корф
2013-09-20 11:20:46

Хороший вопрос ) Спасибо!

Когда загорится зеленый свет на полосе, на которую собирается поворачивать зеленая машина, то можно ехать, поскольку есть стоп-линия.

Джон
2013-09-20 11:10:54

А зеленому автомобилю на нижнем рисунке, почему нельзя налево?

Андрей Корф
2013-08-20 14:56:34

Це вказано у 1 Розділі ПДР, термін "головна дорога" - http://monolith.in.ua/pdr-zaga...

Igor Yakovenko
2013-08-20 14:48:49

в п. 16.15. сказано: Якщо неможливо визначити наявність покриття на дорозі (темна пора доби, грязь, сніг тощо), а знаки пріоритету відсутні, водій повинен вважати, що перебуває на другорядній дорозі.

А в якому пункті правил вказано, що рухаючись по дорозі з покриттям авто мє пріоритет над тр.засобами, що рухаються по дорозі без покриття (при умові, що знаки пріоритету відсутні)?

Андрей Корф
2013-07-04 09:29:28

Рады помочь. Пишите, мы с удовольствием ответим на ваши вопросы.

sergio
2013-07-04 09:28:32

Дякую, тепер зрозумів

Андрей Корф
2013-07-04 09:24:49

Потому что нельзя ехать по встречной полосе. На данной картинке пример дороги с отдельными проезжими частями, отделенными одна от другой разделительной полосой.

sergio
2013-07-04 09:04:55

не можу зрозуміти чому не можна ліворуч на малюнках 16.8

comments powered by Disqus