Издательство Монолит +38(056)735-50-35 +38(095)931-39-89;
Головна  /  Читати ПДР України онлайн  /  Розділ 20. Рух через залізничні переїзди
20.1. Водії транспортних засобів можуть перетинати залізничні колії лише на залізничних переїздах.
ПДР: залізничні переїзди
Коментарі експерта
Рух через залізничні рейки поза залізничними переїздами заборонений Правилами дорожнього руху, оскільки такий рух може спровокувати виникнення дорожньо-транспортної пригоди за участю рейкового транспорту або пошкодження залізничних колій.
20.2. Під’їжджаючи до переїзду, а також починаючи рух після зупинки перед ним, водій зобов’язаний керуватися вказівками і сигналами чергового по переїзду, положенням шлагбаума, світловою та звуковою сигналізацією, дорожніми знаками і дорожньою розміткою, а також переконатися в тому, що не наближається поїзд (локомотив, дрезина).
ПДР: Під’їжджаючи до переїзду
Коментарі експерта
Під’їжджаючи до нерегульованого залізничного переїзду, водій зобов’язаний переконатися у відсутності поїзда, що наближається, а в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості – вийти з транспортного засобу і на слух визначити, чи не наближається залізничний транспорт.
Сигнали чергового по переїзду аналогічні сигналам регулювальника, тому водії зобов’язані виконувати їх під час переїзду через залізничний переїзд.
20.3. Для пропуску поїзда, що наближається, і в інших випадках, коли рух через залізничний переїзд заборонено, водій повинен зупинитися перед дорожньою розміткою 1.12 (стоп-лінією) (див. додаток 2), дорожнім знаком 2.2 (див. додаток 1), шлагбаумом чи світлофором так, щоб бачити сигнали, а якщо засоби організації дорожнього руху відсутні – не ближче 10 м до найближчої рейки.
ПДР: проїзд залізничного переїзду
Коментарі експерта
З метою забезпечення безпеки дорожнього руху поблизу залізничних рейок і забезпечення безперешкодного руху залізничного транспорту у разі відсутності перед рейками дорожньої розмітки 1.12 (стоп-лінії), дорожнього знаку 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено», шлагбаума або світлофора зупинятися дозволяється не ближче ніж за 10 м від найближчої рейки.
20.4. Якщо перед переїздом немає дорожньої розмітки або дорожніх знаків, що визначають кількість смуг руху, рух транспортних засобів через переїзд дозволяється лише в один ряд.
ПДР: переїзд дозволяється лише в один ряд
Коментарі експерта
Правилами дорожнього руху приписаний рух через залізничний переїзд тільки в один ряд, якщо перед переїздом немає дорожньої розмітки (1.18) або дорожніх знаків (5.17.1, 5.17.2), що дозволяють рух у кілька рядів. Занаявності декількох смуг для руху через залізничний переїзд Правила не забороняють одночасний рух відразу декількох автомобілів. Водіям слід пам’ятати, що, якщо крайня права смуга вільна, то рух іншими смугами заборонений Правилами дорожнього руху (див. п. 11.2 цих Правил).
20.5. Рух через переїзд забороняється, якщо:
а)черговий по переїзду подає сигнал заборони руху – стоїть до водія грудьми або спиною з піднятим над головою жезлом (червоним ліхтарем чи прапорцем) або з витягнутими в сторони руками;
Коментарі експерта
У деяких випадках рух через переїзд регулюється черговим з переїзду (ремонт, несправність світлофорів, шлагбаумів тощо). У таких випадках водії зобов’язані керуватися під час руху через переїзд вказівками чергового з переїзду.
б)шлагбаум опущений або почав опускатися;
Коментарі експерта
З метою забезпечення безпеки дорожнього руху забороняється об’їжджати залізничний шлагбаум і в’їжджати на переїзд, не тільки коли шлагбаум закритий, а й у тому випадку, коли він тільки почав опускатися або підніматися.
в)увімкнено заборонний сигнал світлофора чи звуковий сигнал незалежно від наявності та положення шлагбаума;
Коментарі експерта
Червоний сигнал світлофора забороняє рух транспортних засобів, тому, навіть якщо піднято шлагбаум, при увімкненому червоному сигналі світлофора рух через переїзд заборонено. Увімкнення біло-місячного сигналу світлофора інформує водіїв про те, що світлофор для регулювання руху через залізничний переїзд справний.
г)за переїздом утворився затор, який змусить водія зупинитися на переїзді;
ПДР:  забороняється, якщо утворився затор
Коментарі експерта
Зупинка на переїзді заборонена пунктом 15.9 а), тому, якщо за переїздом утворився затор у русі, водієві заборонено виїжджати на переїзд.
ґ)до переїзду в межах видимості наближається поїзд (локомотив, дрезина).
ПДР: забороняється, якщо наближається поїзд
Коментарі експерта
Необхідність введення даної заборони цілком зрозуміла і очевидна. Навряд чи розсудливий водій ризикне перетинати переїзд, якщо побачить, що наближається поїзд (локомотив, дрезина).
Вимога завчасно визначити, чи немає в межах видимості рейкового рухомого складу, що наближається, особливо актуальна на нерегульованих залізничних переїздах і переїздах, на яких несправний світлофор, що регулює рух через переїзд. У будь-якому випадку водій завжди має пам’ятати, що він несе відповідальність за порушення безпеки дорожнього руху і життя пасажирів, яких він перевозить.
20.6. Рух через переїзд сільськогосподарських, дорожніх, будівельних та інших машин і механізмів дозволяється тільки в транспортному стані.
ПДР: Рух через переїзд сільськогосподарських машин
Коментарі експерта
Сільськогосподарська, дорожня і будівельна техніка обладнується спеціальним обладнанням і агрегатами, які в робочому положенні можуть пошкодити дорожнє полотно або залізничні рейки, тому рух такої техніки через залізничний переїзд або проїзною частиною дозволяється лише у транспортному стані. Техніка, яка через об’єктивні обставини не може рухатися у транспортному стані або конструкція якої не дозволяє такий рух (гусеничні трактори), має транспортуватися на спеціальних платформах. Пересування транспортних засобів на гусеничному ходу дозволяється тільки на місцевих дорогах без твердого покриття за мінусової температури атмосферного повітря (ст. 29 Закону «Про дорожній рух»).
20.7. Забороняється самовільно відкривати шлагбаум або об’їжджати його, а також об’їжджати транспортні засоби, які стоять перед переїздом, коли рух через нього заборонено.
ПДР: Забороняється самовільно відкривати шлагбаум
Коментарі експерта
Даний пункт Правил дорожнього руху категорично забороняє самовільно відкривати шлагбаум (напівшлагбаум) або здійснювати його об’їзд. Водіям оперативних і спеціальних транспортних засобів також заборонено порушувати даний пункт Правил. Порушення даного пункту закінчується, як правило, трагічними наслідками в результаті зіткнення з залізничним транспортом.
20.8. У разі вимушеної зупинки транспортного засобу на переїзді водій зобов’язаний негайно висадити людей і вжити заходів для звільнення переїзду, а якщо це не вдається зробити, він повинен:
а)коли є можливість, послати двох чоловік уздовж колій в обидва боки від переїзду не менш як на 1000 м (якщо одного, то в бік ймовірної появи поїзда, а на одноколійних переїздах – у бік гіршої видимості залізничної колії), пояснивши їм правила подавання сигналу зупинки машиністу поїзда (локомотива, дрезини), що наближається;
б)залишатися біля транспортного засобу і, подаючи сигнали загальної тривоги, вживати всіх заходів для звільнення переїзду;
в)у разі появи поїзда бігти йому назустріч, подаючи сигнал зупинки.
ПДР: сигнал зупинки
Коментарі експерта
Виконання водієм викладених в даному пункті Правил дій у разі вимушеної зупинки на залізничному переїзді дозволить знизити ймовірність виникнення дорожньо-транспортної пригоди.
20.9. Сигналом зупинки поїзда (локомотива, дрезини) є круговий рух руки (у світлу пору – із шматком яскравої тканини або будь-яким добре помітним предметом, у темну пору доби і в умовах недостатньої видимості – з факелом або ліхтарем). Сигналом загальної тривоги є серії звукових сигналів транспортного засобу, що складаються з одного довгого і трьох коротких сигналів.
Коментарі експерта
Даний пункт Правил роз’яснює порядок подачі сигналів для зупинки поїзда, а також сигналу загальної тривоги, які дозволяють проінформувати учасників руху про небезпеку, що виникла, або перешкоду поблизу залізничного переїзду чи поблизу залізничних колій.
20.10. Стадо тварин дозволяється переганяти через переїзд тільки за достатньої кількості погоничів, але не менше трьох. Переводити поодиноких тварин (не більше двох на одного погонича) необхідно лише за вуздечку, повід.
ПДР: перегін тварин через залізничний переїзд
ПДР: перегін тварин через залізничний переїзд
ПДР: перегін тварин через залізничний переїзд
Коментарі експерта
З метою забезпечення безпеки дорожнього руху переганяти тварин через залізничний переїзд можна тільки з дозволу чергового по переїзду, а на нерегульованих переїздах – за достатньої кількості погоничів, зазначеної в даному пункті. Під час перегону тварин через залізничний переїзд погоничі зобов’язані стежити за зміною обстановки на залізниці.

Зміст цієї сторінки захищено авторським правом. Копіювання, передрук, або використання матеріалів даної сторінки для відтворення, переносу на інші носії інформації ЗАБОРОНЕНО і переслідується відповідно до чинного законодавства.

© ТОВ «Видавництво «Моноліт»

 
Андрей Корф
2013-08-19 11:25:40

Считаю, что разобрались с ситуацией )

Сергей Киреев
2013-07-31 17:30:46

Ж.д. переезд не перекресток и по какой либо причине светофор не может перестать работать, а тем более шлагбаум на охраняемом переезде. В противном случае красный должен гореть поезду. На железной дороге вся система светофорной сигнализации устроена так, что если в ней какие-то неполадки, поезду загорается красный. Если автомобилям не загорелся красный, то красный будет у поезда и наоборот.

Допустим даже светофор не работает, но переезд в этом случае все равно не становится не оборудованным светофорной сигнализацией.
Поэтому в ДСТУ и сказано, что допускается установка знака на время проведения работ, т.е. он должен быть временным.

Кроме того, в ПДД отражено только два случая, когда водитель должен остановиться при наличии знака 2.2:

1 - перекресток:
"2.2 «Проїзд без зупинки заборонено».Забороняється проїзд без зупинки перед розміткою 1.12 (стоп-лінія), а якщо вона відсутня – перед знаком. Необхідно дати дорогу транспортним засобам, що рухаються дорогою, яка перетинається, а за наявності таблички 7.8 – транспортним засобам, що рухаються головною дорогою, а також праворуч рівнозначною дорогою"

2 - неохраняемый переезд без светофора:
"Якщо знак 2.2 встановлений перед залізничним переїздом, що не охороняється та не обладнаний світлофорною сигналізацією, водій повинен зупинитися перед стоп-лінією, а за її відсутності – перед цим знаком. "

Т.е. если переезд охраняется или оборудован светофорной сигнализацией, останавливаться Правила не обязывают.

Андрей Корф
2013-07-31 15:06:36

Да, с точки зрения ДСТУ 4100-2002 Знак 2.2 допускається встановлювати перед залізничними переїздами без охорони і перед тими, які не облаштовані світлофорною сигналізацією у тому разі, коли водій, який перебуває від переїзду на розрахунковій відстані видимості дороги, бачить поїзд, що перебуває на відстані не більшій як 50 м від переїзду. Знак 2.2 допускається установлювати також у разі виконання робіт на переїзді. Знак у цьому разі установлюють на відстані 10 м до найближчої рейки.

Но! Если по какой-либо причине перестанут работать шлагбаум и сфетофор на переезде, то каким тогда станет переезд?

Сергей Киреев
2013-07-31 03:56:07

Ребята, делайте что-то с рисунками в п. 20.2 и 20.3. Знак 2.2 не может устанавливаться на переезде со светофорной сигнализацией, а тем более на охраняемом (со шлагбаумом).

Алексей
2013-04-22 11:22:34

Дякуємо!

Виктор
2013-04-22 11:20:53

не верный второй рисунок на 20.3 (якщо засоби організації дорожнього руху відсутні – не ближче 10 м до найближчої рейки.) на рисунке присутствуют светофор.

comments powered by Disqus