Издательство Монолит +38(056)735-50-35 +38(095)931-39-89;
Головна  /  Читати ПДР України онлайн  /  Розділ 28. Рух по гірських дорогах і на крутих спусках
28.1. На гірських дорогах і крутих спусках, де зустрічний роз’їзд утруднено, водій транспортного засобу, що рухається на спуск, повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються вгору.
Коментарі експерта
На спусках і підйомах, позначених знаками 1.6 «Крутий підйом» і 1.7 «Крутий спуск», за наявності перешкоди на проїзній частині перевагу в русі мають транспортні засоби, що рухаються на підйом.
28.2. На гірських дорогах і крутих спусках водій вантажного автомобіля, дозволена максимальна маса якого перевищує 3,5 т, трактора та автобуса повинен:
а)користуватися спеціальними гірськими гальмами, якщо вони встановлені на транспортному засобі заводом-виробником;
Коментарі експерта
Даний пункт Правил поширюється на транспортні засоби, обладнані допоміжною гальмовою системою, що призначена для тривалого підтримання постійної швидкості руху транспортного засобу на затяжних спусках. Під час використання допоміжної гальмової системи необхідно уникати моментів повного вимкнення двигуна.
б)під час зупинки або стоянки на підйомах і спусках користуватися противідкотними упорами.
ПДР: противідкатний упор
Коментарі експерта
Введення даного пункту до Правил дорожнього руху зобов’язує водіїв транспортних засобів, зазначених у пункті 28.2, під час зупинки або стоянки на підйомах і спусках користуватися противідкотними упорами, що дозволяє виключити мимовільний рух транспортних засобів і підвищити безпеку дорожнього руху.
28.3. На гірських дорогах заборонено:
а)рухатися з непрацюючим двигуном та вимкненими зчепленням або передачею;
Коментарі експерта
Вимкнення двигуна, зчеплення або передачі може призвести до зниження ефективності гальмування та втрати стійкості транспортного засобу, тому в гірських умовах руху вимикати їх заборонено.
Необхідно відзначити, що вимкнення зчеплення або передачі в умовах ожеледиці може призвести до занесення транспортного засобу.
б)буксирування на гнучкому зчепленні;
ПДР: буксирування на гнучкому зчепленні
Коментарі експерта
Під час буксирування на гнучкому зчепленні в гірських умовах руху водій транспортного засобу, що буксирується, змушений на затяжних спусках часто користуватися гальмовою системою, що може призвести до перегріву і пошкоджень гальм, тому буксирування на гнучкому зчепленні в гірських районах заборонене.
Буксирування гірськими дорогами дозволене лише на жорсткому зчепленні або методом часткового вантаження.
в)будь-яке буксирування під час ожеледиці.
ПДР: будь-яке буксирування під час ожеледиці
Коментарі експерта
Під час ожеледиці зчіпні властивості шин автомобіля істотно знижуються, тому водії, які буксирують транспортні засоби, у разі буксирування будь-яким способом в ожеледицю можуть не впоратися з керуванням і створити аварійну обстановку на проїзній частині, що неприпустимо.

Зміст цієї сторінки захищено авторським правом. Копіювання, передрук, або використання матеріалів даної сторінки для відтворення, переносу на інші носії інформації ЗАБОРОНЕНО і переслідується відповідно до чинного законодавства.

© ТОВ «Видавництво «Моноліт»

 
Tatiana
2014-07-01 06:39:09

Порадились з учителем мови, ніякої помилки у цьому словосполученні не вбачається. Ось посилання на чинні словники української мови, у яких можна знайти ці українські слова: http://r2u.org.ua/s?w=%D0%BA%D..., http://r2u.org.ua/s?w=%D1%81%D....
Натомість знайшли аж дві суттєві помилки у вашому коментарі: по-перше, слово "надіюсь" не є українським, правильніше було б ужити "сподіваюсь"; по-друге, слово "любий" в тому значенні, що Ви його вжили, є калькою з російської мови, український аналог - "будь-хто".

Викладач ПДР
2014-06-29 20:54:56

Я звертаюсь до авторів ПДР. Коли нарешті Ви вилучите з назви 28-го розділу, з пункту 28.1 і з пункту 28.2 слова: "... і на крутих спусках"? Порадьтеся з учителем мови, або з школярем 5-го класу. Я надіюсь, любий з них Вам вкаже на цю помилку в ПДР.

comments powered by Disqus