Издательство Монолит +38(056)735-50-35 +38(095)931-39-89;
Головна  /  Читати ПДР України онлайн  /  Розділ 6. Вимоги до велосипедистів
6.1.Рухатися по дорозі на велосипедах дозволяється особам, які досягли 14-річного віку.
Коментарі експерта
ПДР: дозволений вік для керування велосипедом
Даний пункт Правил дорожнього руху поширюється на випадки руху дорогами загального користування і не поширюється на дворові території, житлові зони, дачні ділянки та інші території, прилеглі до дороги загального користування. Введення вікового мінімуму – 14 років – зумовлене тим, що особи, які не досягли даного віку, мають недостатній психофізичний розвиток, який не дозволяє засвоїти і дотримуватися умов безпечного руху дорогами загального користування серед потоку інших учасників дорожнього руху.
6.2.Велосипедист має право керувати велосипедом, який обладнаний звуковим сигналом та світлоповертачами: спереду – білого кольору, по боках – оранжевого, позаду – червоного. Для руху в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості на велосипеді повинен бути встановлений та увімкнений ліхтар (фара).
Коментарі експерта
ПДР: структура велосипеда
Для того щоб мати можливість попередити інших учасників дорожнього руху про рух велосипеда, велосипедист, перш ніж сісти за кермо велосипеда, зобов’язаний переконатися у наявності та справності звукового сигналу і світлоповертачів: спереду – білого кольору, ззаду – червоного кольору, збоку – жовтогарячого кольору. Дані засоби попередження дозволять іншим учасникам дорожнього руху своєчасно виявити і визначити напрямок руху велосипеда.
Для забезпечення своєї безпеки велосипедист повинен в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості вмикати ліхтар або фару, що позначать його на проїзній частині.
6.3.Велосипедисти, рухаючись групами, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху. Колона велосипедистів, що рухається по проїзній частині, повинна бути розділена на групи (до 10 велосипедистів у групі) з дистанцією руху між групами 80-100 м.
Коментарі експерта
ПДР: колона велосипедистів
Дана вимога Правил дорожнього руху пов’язана з необхідністю забезпечення можливості обгону чи випередження групи велосипедів транспортними засобами, що рухаються з більш високими швидкостями.
6.4.Велосипедист може перевозити лише такі вантажі, які не заважають керувати велосипедом і не створюють перешкод іншим учасникам дорожнього руху.
Коментарі експерта
ПДР: вантажі перевозяться на велосипеді
Вантажі, які виступають за габарити транспортного засобу більш ніж на 1 м спереду або ззаду, а також більш ніж на 0,4 м (пункт 22.4 даних Правил) зліва чи справа, становлять загрозу для руху інших учасників дорожнього руху. Це особливо актуально для велосипедистів, оскільки такі вантажі можуть призвести до їх травмування. Велосипедистам також забороняється перевозити вантажі, які не виступають за загальновстановлені габарити, але реально заважають керувати велосипедом (наприклад, мішок з картоплею, гирі, наповнені відра тощо).
6.5.Якщо велосипедна доріжка перетинає дорогу поза перехрестям, велосипедисти зобов’язані дати дорогу іншим транспортним засобам, що рухаються по дорозі.
Коментарі експерта
ПДР: велосипедна доріжка
ПДР: велосипедна доріжка
У зв’язку з тим, що проїзною частиною рухаються транспортні засоби з більш високими швидкостями, велосипедисти, виїжджаючи на проїзну частину, зобов’язані переконатися в тому, що перетинання проїзної частини буде безпечним.
6.6.Велосипедисту забороняється:
а)керувати велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості – з вимкненим ліхтарем (фарою) чи без світлоповертачів;
Коментарі експерта
Гальмо, звуковий сигнал, світлоповертачі і ліхтарі (фари) є засобами, які забезпечують безпеку руху велосипедистів проїзною частиною, тому керувати велосипедом за відсутності цих засобів категорично заборонено.
б) рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїзній частині, коли поряд облаштовано велосипедну доріжку;
Коментарі експерта
ПДР: велосипедистам забороняється
ПДР: велосипедистам забороняється
ПДР: велосипедистам забороняється
На автомагістралях і дорогах для автомобілів організовано рух зі швидкостями не нижче 40 км/год, у зв’язку з цим велосипедистам заборонено виїжджати на такі дороги. Для забезпечення безпеки руху велосипедистів їм заборонено виїжджати на проїзну частину, якщо поруч проходить велосипедна доріжка, напрям якої збігається з бажаним напрямом руху велосипедиста.
в)рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);
Коментарі експерта
ПДР: рух велосипедистів по тротуару
Велосипед є транспортним засобом, що може розвивати досить високі швидкості руху, тому правилами дорожнього руху заборонений виїзд велосипедистів на пішохідні доріжки і тротуари, оскільки вони можуть вчинити наїзд на піших учасників дорожнього руху. Правилами дорожнього руху не заборонений рух пішохідними доріжками і тротуарами на дитячих велосипедах дітям до 7 років. Слід звернути увагу на те, що цих дітей повинні супроводжувати дорослі, самостійний рух дітей не допускається.
г)під час руху триматися за інший транспортний засіб;
Коментарі експерта
ПДР: велосипедистам забороняється
Велосипеди розраховані на пересування зі швидкостями меншими, ніж швидкості руху механічних транспортних засобів, крім того, вони не забезпечують достатньої стійкості, тому Правилами дорожнього руху велосипедистам заборонено під час руху на велосипеді триматися за інші транспортні засоби.
ґ)їздити, не тримаючись за руль, та знімати ноги з педалей (підніжок);
Коментарі експерта
Педалі велосипеда і кермо є системами керування, які забезпечують активну безпеку під час руху велосипеда, тому велосипедистам категорично заборонено прибирати руки з керма та ноги з педалей.
д)перевозити пасажирів на велосипеді (за винятком дітей до 7 років, які перевозяться на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками);
Коментарі експерта
Оскільки велосипеди є транспортними засобами індивідуального користування, вони не призначені для перевезення пасажирів. Спеціальні багажні пристрої на велосипедах зроблені для розміщення багажу велосипедистів, розміщення на них пасажирів категорично забороняється. Як виняток на велосипеді можна перевозити дітей до 7 років, якщо велосипед обладнаний спеціальним дитячим сидінням з підніжками.
е)буксирувати велосипеди;
Коментарі експерта
ПДР: велосипедистам забороняється
Оскільки велосипеди є нестійкими транспортними засобами, особливо під час руху з невеликою швидкістю, їх заборонено буксирувати. Буксирування такими транспортними засобами також заборонене.
є)буксирувати причеп, не передбачений для експлуатації з велосипедом.
Коментарі експерта
Причіп є додатковою масою для будь-якого транспортного засобу, яка під час руху має кінетичну енергію. Для того щоб погасити додаткову кінетичну енергію, необхідне гальмівне управління, здатне на це. Гальмівне управління одиночних велосипедів розраховане на гасіння кінетичної енергії тільки велосипеда з урахуванням маси велосипедиста, тому приєднувати до велосипедів саморобні причепи суворо заборонено Правилами дорожнього руху. Як виняток дозволена експлуатація велосипедів з причепом, якщо заводом-виробником велосипеда передбачена така експлуатація.
6.7.Велосипедисти повинні виконувати вимоги цих Правил, що стосуються водіїв або пішоходів і не супере­чать вимогам цього розділу. (№1029 від 26.09.2011)
Комментарии эксперта

Зміст цієї сторінки захищено авторським правом. Копіювання, передрук, або використання матеріалів даної сторінки для відтворення, переносу на інші носії інформації ЗАБОРОНЕНО і переслідується відповідно до чинного законодавства.

© ТОВ «Видавництво «Моноліт»

 
Dima
2014-07-01 20:24:54

1. Не тільки спішитися, можна ще переїхати вершки на велосипеді по пішохідному переходу на дозволений сигнал світлофора. Слід пам'ятати, що рух на велосипеді по пішохідним доріжкам та тротуарам ЗАБОРОНЕНИЙ, а по пішохідному переходу НІ. Ще один варіант, це здійснити поворот праворуч, розвернутися в зворотньому напрямку і проїхати через перехрестя прямо.
2.......
3 Якщо грошей нема потрібно складати протокол адміністративного правопорушення. Які гроші на місці? Хіба це хабар в 54 грн максимум ХА-ХА-ХА, це смішно. Якби штраф становив 540 грн оце вже розмова ШТРАФ ЧИ ХАБАР. Тому в Україні май же і не штрафують. А коли почнуть штрафувати люди почнуть кричати, що це порушення прав людини на свободу. Палка про два кінця.

Dima
2014-07-01 20:07:54

По ПДД Украины НЕЛЬЗЯ, а по ДСТУ 4100-2002 (Опять таки Украины) - МОЖНО. Гаишники вправе оштрафовать за нарушение ПДД, а в суде при хорошем адвокате можно доказать, что нарушений не было, поскольку ДСТУ является более весомым документом чем какие то правила. (Бизнесу законы не писаны, а правила ВЫГОДНЫ, поэтому Украина и катится все время вниз).

Илга
2014-06-26 10:53:39

Скажите, а разве мопедам до 50см.куб.по дорожкам обозначенных знаком 4.12 двигаться запрещено?вроде можно ж?или это не в ту сторону едет?

Алексей
2014-06-17 06:23:40

1. Спішитися і перевести велосипед по пішохідному переходу.
2. Згідно п. 11.7 http://monolith.in.ua/pdr-rozt... він дозволяє виізд таких ТЗ.
3. Поодинокі випадки. Дуже, дуже рідко.

Андрей Сухаревський
2014-06-15 08:11:45

1. Якщо дорога має по дві смуги для руху в кожен бік, а велосипедисту потрібно повернути вліво, як це потрібно зробити згідно правил?
2. Згідно правил транспортні засоби які рухаються зі швидкістю менше 40 км/год мають їхати якомога правіше дороги. Як правильно здійснювати обїзд припаркованих автомобілів, ям , вибоїн , горбів від асфальту(часто на зупинках), часто 0,5 -1 м краю дороги або обочена або ями.
3. Який досвід штрафування велосипедистів і пішоходів в Україні? (звісно в них грошей при собі нема і хабаря важко взяти)

Алексей
2013-11-14 13:25:54

1) Це такі фари у велосипеда.
2) Звісно Ви маєте проїхати перехрестя прямо, якщо Вам не треба праворуч.
3) Звісно повинен.

Андрій.
2013-11-12 21:24:09

Здається на фото у п. 6.2 помилка, спереду і ззаду світлоповертачі позначені як фари.

Маю таке запитання. Чи може на перехресті велосипедист проїхати основною смугою прямо, якщо перед перехрестям є додаткова смуга для повороту праворуч, та відповідно встановлений знак 5.20.1, Чи він відповідно до вимоги рухатися виключно правою смугою, в даному випадку має звернути на додаткову смугу і повернути праворуч.

І ще дрібничка. Чи має велосипедист подавати руками сигнали при об'їзді перешкоди в межах однієї смуги, як то наприклад розгалуження доріг (відгалуження праворуч) і перешкода зі знаком 4.9, або просто об'їзд припаркованої автівки.

Андрей Корф
2013-10-01 23:09:29

Михаил, к сожалению это недочет государства и к большему сожалению это недочет наших людей. Все привыкли жаловаться соседу и сплетничать на подобные темы, не проявляя никаких полезных действий. Нужны велосипедные дорожки - но кто нибудь высказал свое желание официальным обращением в органы местного самоуправления? Нет ((( вот куча будет разных доводов, но нет.

В одном из районов моего города собрались активисты, которые написали прошение голове нашего города. И это начало действовать. Дорожки начали рисовать. Попробуйте, может все возможно?

Михаил
2013-10-01 18:19:42

Скажите, что делать детям от 8 до 13 лет? По тротуарам уже нельзя, а по дорогам ещё нельзя! Где же детям ездить?
P.S. в городе нет ни одной велосипедной дорожки

Андрей Корф
2013-08-27 17:21:55

Обращайтесь. Рады помочь!

Аліна
2013-08-27 16:27:10

дякую))зрозуміла))

Андрей Корф
2013-07-27 15:16:11

В пункте 6.6 Б (http://monolith.in.ua/pdr-vimo... запрещается велосипедистам двигаться по автомагисралям и дорогам для автомобилей, если рядом есть велосипедная дорожка.

Аліна
2013-07-27 13:47:08

Скажіть будь ласка,чому у пункті 6.6. Б забороняється їхати по велосипедній доріжці???

Алексей
2013-06-08 15:10:44

Такой же, как и обычного водителя.

Андрей
2013-06-08 14:23:24

Какой порядок штрафования велосипедиста или пешехода за нарушения ПДР?

Алексей
2013-04-26 06:20:45

Самостоятельно в одиночку ребенку нельзя, по Правилам - только под присмотром взрослых и на детском велосипеде.

Юра
2013-04-25 19:30:25

Скажите как я должен поступить, если я со своим малолетним ребенком (до 7 лет) выйду на прогулку на велосипедах. Выходит я должен ехать по проезжей части, а ребенок самостоятельно (в одиночку) двигаться по тротуару? Это нормально?

comments powered by Disqus