Издательство Монолит +38(056)735-50-35 +38(095)931-39-89;
Головна  /  Читати ПДР України онлайн  /  Розділ 15. Зупинка і стоянка
15.1. Зупинка і стоянка транспортних засобів на дорозі повинні здійснюватись у спеціально відведених місцях чи на узбіччі.
Коментарі експерта
ПДР: стоянка ТЗ
Зупинка і стоянка транспортних засобів є невід'ємною складовою організації дорожнього руху, тому з метою зведення до мінімуму перешкод для руху інших транспортних засобів зупинку і стоянку дозволяється здійснювати у спеціально відведених місцях, позначених дорожніми знаками 5.38 «Місце для стоянки», 5.39 «Зона стоянки», 6.15 «Місце відпочинку», 6.19 «Місце стоянки причепів у кемпінгу» або 6.20 «Ділянка для табору автотуристів і місце стоянки причепів у кемпінгу», або на узбіччі.
15.2. За відсутності спеціально відведених місць чи узбіччя або коли зупинка чи стоянка там неможливі, вони дозволяються біля правого краю проїзної частини (якомога правіше, щоб не перешкоджати іншим учасникам дорожнього руху).
Коментарі експерта
ПДР: стоянка і зупинка за відсутності спеціально відведених місць
У зв'язку з тим, що на деяких ділянках доріг, поза спеціально відведеними місцями для зупинки і стоянки, узбіччя може бути відсутнім або зупинка і стоянка на ньому неможливі, дозволяється зупинитися і стояти якнайближче до правого краю проїзної частини, не створюючи перешкод іншим учасникам дорожнього руху.
15.3. У населених пунктах зупинка і стоянка транс­портних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою 1.1 (див. додаток 2), а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом.
 Якщо дорога має бульвар або розділювальну смугу, зупинка і стоянка транспортних засобів біля них забороняються.
Коментарі експерта
У населених пунктах, на дорогах з однією смугою для руху транспортних засобів у кожному з напрямків, дозволяються зупинка і стоянка з лівого боку дороги, якщо посеред проїзної частини відсутні суцільна лінія розмітки (1.1 або 1.3) і трамвайні колії, за умови, що така зупинка або стоянка не буде створювати перешкод у русі зустрічному транспорту і не заборонена дорожніми знаками (3.34-3.39, 5.47) або дорожньою розміткою (1.4, 1.10). У населених пунктах також дозволяється зупинка і стоянка на дорогах з одностороннім рухом, які позначені дорожнім знаком 5.5 «Дорога з одностороннім рухом» і мають не більше двох смуг для руху в одному напрямку. На дорогах з одностороннім рухом, які мають більше двох смуг для руху в одному напрямку, вантажним транспортним засобам з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т, тракторам, самохідним машинам і механізмам дозволяється виїжджати на крайню ліву смугу для виконання маневру повороту ліворуч, а також зупинки з метою завантаження або вивантаження вантажу. Зупинка з метою посадки або висадки пасажирів може бути здійснена водіями вантажних транспортних засобів з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т, тракторів, самохідних машин і механізмів, а також водіями автобусів тільки з правого боку дороги якомога ближче до правого краю проїзної частини.
Водіям мотоциклів, мопедів і легкових автомобілів зупинка з лівого боку дороги з одностороннім рухом дозволена як для посадки та висадки пасажирів, так і для завантаження та вивантаження вантажів, якщо така зупинка не заборонена дорожніми знаками (3.34, 5.47) або дорожньою розміткою (1.4).
Слід пам'ятати, що під час зупинки з метою посадки або висадки пасажирів біля лівого або правого краю проїзної частини для забезпечення безпеки дорожнього руху та з метою виключення можливості наїзду транспортних засобів на піших учасників дорожнього руху Правилами дорожнього руху забороняється здійснювати посадку або висадку пасажирів з боку суміжної проїзної частини. Пасажири зобов'язані здійснювати висадку (посадку) тільки з боку тротуару, а якщо він відсутній, то з боку узбіччя, не створюючи перешкод в русі іншим учасникам дорожнього руху, або зі смуги проїзної частини, що не межує з іншими смугами, на якій стоїть автомобіль, наприклад через задній борт вантажного автомобіля.
За межами населеного пункту зупинка і стоянка з лівого боку дороги заборонена, навіть якщо посеред проїзної частини є переривчаста лінія розмітки (1.5 або 1.11).
15.4. Транспортні засоби не дозволяється ставити на проїзній частині в два і більше ряди. Велосипеди, мопеди і мотоцикли без бокового причепа дозволяється ставити на проїзній частині не більше ніж у два ряди.
Коментарі експерта
ПДР: зупинка і стоянка мотоциклів, мопедів та велосипедів
З метою збільшення пропускної здатності проїзної частини, а також з метою забезпечення безпечного виконання маневрів транспортних засобів, які здійснили зупинку або стоянку біля правого краю проїзної частини, Правилами дорожнього руху заборонено ставити на проїзній частині в два і більше ряди транспортні засоби. Допускається ставити в два ряди двоколісні транспортні засоби за умови, що це не буде заважати або створювати перешкод іншим учасникам дорожнього руху.
15.5. Ставити транспортні засоби під кутом до краю проїзної частини дозволяється в місцях, де це не буде перешкоджати руху інших транспортних засобів.
 Біля тротуарів або інших місць із пішохідним рухом ставити транспортні засоби під кутом дозволяється лише передньою частиною, а на підйомах - тільки задньою частиною.
Коментарі експерта
ПДР: стоянка транспортних засобів під кутом
З метою зменшення шкідливого впливу відпрацьованих газів на здоров'я пішоходів транспортні засоби повинні бути поставлені на стоянку передньою частиною до тротуару, а в разі зупинки на підйомі - задньою частиною, з метою виключення скочування транспортного засобу на проїзну частину. Водій має сам визначати можливість і необхідність поставлення на стоянку транспортного засобу під кутом до тротуару за умови, що таке поставлення не заборонене знаками або дорожньою розміткою (1.10).
15.6. Стоянка всіх транспортних засобів у місцях, позначених дорожніми знаками 5.38, 5.39, встановленими з табличкою 7.6.1, дозволяється на проїзній частині вздовж тротуару, а встановленими з однією з табличок 7.6.2-7.6.5 (див. додаток 1) - легкових автомобілів і мотоциклів тільки так, як показано на табличці.
Коментарі експерта
ПДР: спосіб постановки ТЗ на стоянку
ПДР: спосіб постановки ТЗ на стоянку
Залежно від дорожньої обстановки, на спеціальних стоянках, позначених знаками 5.38 або 5.39 з однією з табличок 7.6.1-7.6.5, дозволяється ставити транспортні засоби тільки так, як зазначено на табличці.
Слід пам'ятати, що табличка 7.6.1 поширює дію знаків 5.38 і 5.39 на всі механічні транспортні засоби, а таблички 7.6.2-7.6.5 - тільки на легкові автомобілі, мотоцикли і мопеди.
15.7. На спусках і підйомах, де спосіб поставлення не регламентується засобами регулювання руху, транс­портні засоби необхідно ставити під кутом до краю проїзної частини так, щоб не створювати перешкод іншим учасникам дорожнього руху і виключити можливість для самовільного руху цих засобів.
 На таких ділянках допускається ставити транспортний засіб уздовж краю проїзної частини, повернувши керовані колеса таким чином, щоб виключалась можливість самовільного руху транспортного засобу.
Коментарі експерта
ПДР: стоянка і зупинка на спусках і підйомах
З метою забезпечення безпеки дорожнього руху на спусках і підйомах ставити на стоянку транспортний засіб необхідно під кутом до краю проїзної частини, повернувши колеса в протилежну сторону від проїзної частини, тим самим виключивши його мимовільний виїзд на проїзну частину. Правилами не заборонено ставити транспортні засоби на спусках і підйомах паралельно проїзній частині, але за такого поставлення у транспортного засобу стоянкова гальмова система повинна забезпечувати нерухоме утримування автомобіля на місці (див. п. 31.4.1 д) цих Правил), а колеса мають бути повернені у протилежний бік від проїзної частини. Під час зупинки або стоянки на спусках і підйомах уздовж проїзної частини водії вантажних автомобілів із дозволеною максимальною масою понад 3,5 т, тракторів і автобусів зобов'язані використовувати крім гальмової системи додатково противідкотні упори.
15.8. На трамвайній колії попутного напрямку, розташованій ліворуч на одному рівні з проїзною частиною для руху нерейкових транспортних засобів, дозволяється зупинка лише для виконання вимог цих Правил, а на розташованих біля правого краю проїзної частини - лише для посадки (висадки) пасажирів чи виконання вимог цих Правил.
 У цих випадках не повинно створюватись перешкод для руху трамваїв.
Коментарі експерта
ПДР: зупинка ТЗ на трамвайних коліях
ПДР: зупинка ТЗ на трамвайних коліях
У разі розташування трамвайних колій з правого боку проїзної частини водіям нерейкових транспортних засобів дозволяється перетнути трамвайні колії зустрічного напрямку і здійснити посадку або висадку пасажирів біля правого краю проїзної частини на трамвайних коліях попутного напрямку. Слід пам'ятати, що під час здійснення такого маневру забороняється перешкоджати руху трамваїв як попутного, так і зустрічного напрямку руху.
15.9. Зупинка забороняється:
а)на залізничних переїздах;
Коментарі експерта
ПДР: зупинка забороняється на залізничних переїздах
У зв'язку з тим, що зупинка на залізничних переїздах впливає на безпеку дорожнього руху, вона заборонена Правилами. Забороняється також зупинятися ближче ніж за 10 м до найближчої рейки за відсутності засобів організації дорожнього руху (див. п. 20.3 даних Правил).
б)на трамвайних коліях (крім випадків, обумовлених пунктом 15.8 цих Правил);
Коментарі експерта
ПДР: зупинка забороняється на трамвайних коліях
Даний пункт Правил дорожнього руху підкреслює перевагу в русі рейкових транспортних засобів, тому зупинка на трамвайних коліях заборонена, крім випадків, визначених цими Правилами (див. п. 15.8 цих Правил).
в)на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, а також у тунелях;
Коментарі експерта
ПДР: зупинка забороняється на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними
Оскільки зазначені у пункті місця мають обмежену пропускну здатність, а також недостатню оглядовість, даним пунктом Правил дорожнього руху заборонена зупинка на таких спорудах з метою запобігання ймовірності виникнення дорожньо-транспортних пригод.
г)на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків, крім випадків надання переваги в русі;
Коментарі експерта
ПДР: зупинка забороняється на пішохідних переходах і ближче 10 м від них
З метою забезпечення безпеки пішоходів, а також збільшення оглядовості пішохідних переходів для водіїв, які рухаються проїзною частиною, заборонена зупинка ближче ніж за 10 м від пішохідних переходів, позначених дорожніми знаками 5.35.1 та 5.35.2 «Пішохідний перехід», а також безпосередньо на самих переходах.
Зупинка поблизу підземних і надземних пішохідних переходів не заборонена, якщо поруч із ними не встановлений дорожній знак 3.34 «Зупинка заборонена» і відсутня дорожня розмітка 1.4 «Зупинка і стоянка транспортних засобів заборонена».
ґ)на перехрестях та ближче 10 м від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на них пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга;
Коментарі експерта
ПДР: зупинка забороняється на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними
З метою забезпечення безпеки на перехрещеннях проїзних частин як на перехрестях, так і на в'їздах (виїздах) з прилеглої території, даним пунктом Правил дорожнього руху забороняється зупинятися на перехрещеннях і ближче ніж за 10 м від них, крім випадку надання переваги в русі. На Т-подібних перехрестях не забороняється зупинятися, якщо смуга для руху транспортних засобів відокремлена суцільною лінією розмітки або розділювальною смугою, за умови що між зупиненим транспортним засобом і суцільною лінією розмітки (розділювальною смугою) залишається не менше 3 м для руху інших транспортних засобів.
д)у місцях, де відстань між суцільною лінією розмітки, розділювальною смугою чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 м;
Коментарі експерта
ПДР: зупинка забороняється на перехрестях і ближче 10 м від краю перехрещуваної проїзної частини
У місцях, де нанесена суцільна лінія розмітки (1.1) або є розділювальна смуга, забороняється зупинка, якщо між зупиненим транспортним засобом і суцільною лінією розмітки, розділювальною смугою чи протилежним краєм проїзної частини залишається менше 3 м для руху інших транспортних засобів.
Слід зазначити, що у разі зупинки з порушенням Правил в місцях, де нанесена суцільна лінія 1.1 дорожньої розмітки і відстань між розміткою і зупиненим транспортним засобом становить менше 3 м, інші водії можуть об'їхати транспортний засіб, що зупинився біля правого краю проїзної частини, за умови забезпечення безпеки дорожнього руху. Даний виняток не дає права водіям об'їжджати транспортні засоби, що зупинилися перед перехрещеннями проїзних частин, пішохідними переходами і місцями, де велосипедна доріжка перетинає проїзну частину, оскільки такі маневри можуть спровокувати виникнення дорожньотранспортної пригоди.
е)ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а коли їх немає - ближче 30 м від дорожнього знака такої зупинки з обох боків;
Коментарі експерта
ПДР: зупинка забороняється ближче 30 м від посадкових майданчиків
З метою забезпечення безпечних умов руху маршрутних транспортних засобів та безпеки пасажирів таких транспортних засобів Правилами дорожнього руху забороняється зупинятися ближче ніж за 30 м перед посадочними майданчиками для зупинки маршрутних транспортних засобів і за 30 м за ними. У дозволених випадках під час зупинок автомобілів на посадочних майданчиках для зупинки маршрутних транспортних засобів з метою посадки/висадки пасажирів (завантаження або вивантаження вантажів) не повинні створюватися перешкоди в русі маршрутним транспортним засобам.
є)ближче 10 м від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання, де це створить перешкоди технологічним транспортним засобам, що працюють;
Коментарі експерта
ПДР: зупинка забороняється ближче 10 м від позначеного місця виконання дорожніх робіт
Для забезпечення заходів безпеки в місцях виконання дорожніх робіт, позначених дорожніми знаками 1.37 «Дорожні роботи» або 1.39 «Інша небезпека (аварійнонебезпечна ділянка)», а також ближче ніж за 10 м від таких місць в обидва боки зупинка забороняється.
ж)у місцях, де буде неможливим зустрічний роз'їзд або об'їзд транспортного засобу, що зупинився;
Коментарі експерта
ПДР: зупинка забороняється в місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд
Дана заборона в Правила дорожнього руху введена з метою збільшення пропускної здатності вузьких вуличок і проїзних частин, у тому числі і в житловій зоні, тому, якщо габарити транспортного засобу не дозволяють здійснити проїзд інших транспортних засобів без порушення Правил дорожнього руху, зупинка такого транспортного засобу заборонена.
з)у місцях, де транспортний засіб закриває від інших водіїв сигнали світлофора або дорожні знаки;
Коментарі експерта
ПДР: зупинка забороняється в місцях, де транспортний засіб закриває світлофор
Своєчасне інформування учасників дорожнього руху про дорожню ситуацію сприяє підвищенню безпеки дорожнього руху, тому Правилами дорожнього руху заборонено зупиняти транспортні засоби в місцях, де вони будуть затуляти від інших водіїв сигнали світлофора або дорожні знаки. Під час зупинки поблизу дорожніх знаків або світлофора водії зобов'язані враховувати габарити свого транспортного засобу і виключити ймовірність загороджування знаків.
и)ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду.
Коментарі експерта
ПДР: зупинка забороняється ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій
З метою забезпечення безпеки учасників дорожнього руху на в'їздах (виїздах) з прилеглих територій даним пунктом Правил дорожнього руху забороняється зупинятися на перехрещеннях і ближче ніж за 10 м від них, крім випадку надання переваги в русі.
15.10.Стоянка забороняється:
а)у місцях, де заборонена зупинка;
Коментарі експерта
Оскільки здійснити стоянку транспортного засобу без його зупинки неможливо, то логічно, що стоянка заборонена у всіх місцях, де заборонена зупинка транспортних засобів.
б)на тротуарах (крім місць, позначених відповідними дорожніми знаками, встановленими з табличками);
Коментарі експерта
На тротуарах стоянка забороняється Правилами дорожнього руху, але в деяких випадках, коли під знаком 5.38 «Місце для стоянки» або знаком 5.39 «Зона стоянки» встановлюються таблички 7.6.2-7.6.5 «Спосіб поставлення транспортного засобу на стоянку», дозволяється стоянка на тротуарах зазначеним способом легкових автомобілів, мотоциклів і мопедів. У разі такої стоянки не мають створюватися перешкоди у русі пішоходам, а ширина смуги для руху пішоходів повинна бути не менше 2 м.
в)на тротуарах, за винятком легкових автомобілів та мотоциклів, які можуть бути поставлені на краю тротуарів, де для руху пішоходів залишається щонайменше 2 м;
Коментарі експерта
ПДР: стоянка на тротуарах забороняється
Даний пункт Правил підкреслює, що стоянка на тротуарах заборонена. Допускається стоянка легкових автомобілів, мотоциклів і мопедів на краю тротуарів, де відсутні знаки, що забороняють зупинку або стоянку (3.34-3.39), і для руху пішоходів залишається не менше 2 м. У разі поставлення транспортного засобу на тротуарі на стоянку водій зобов'язаний пам'ятати, що відповідно до пункту 11.13 рух тротуарами заборонений, тому на тротуар дозволяється виїжджати тільки двома колесами передньої або бічною частиною автомобіля.
г)ближче 50 м від залізничних переїздів;
Коментарі експерта
ПДР: стоянка ближче 50 м від залізничних переїздів забороняється
Дана вимога Правил дорожнього руху поширюється як на ділянку дороги до залізничного переїзду, так і за ним. Вона введена до Правил дорожнього руху для забезпечення безпеки учасників дорожнього руху, які знаходяться поблизу залізничних переїздів, оскільки переїзди є одними з найбільш небезпечних ділянок.
ґ)поза населеними пунктами в зоні небезпечних поворотів і випуклих переломів поздовжнього профілю дороги з видимістю або оглядовістю менше 100 м хоча б в одному напрямку руху;
Коментарі експерта
ПДР: стоянка в зоні небезпечних поворотів забороняється
У зоні небезпечних поворотів і випуклих переломів з видимістю або оглядовістю менше 100 м хоча б в одному напрямку руху за межами населеного пункту можуть виникнути небезпечні ситуації, тому Правилами заборонено виконувати стоянку в таких місцях. Межа в 100 м визначена з розрахунку, що водії, розпізнавши небезпеку для руху на швидкості 90 км/год, зможуть зупинити свій транспортний засіб з дотриманням Правил дорожнього руху за поганих погодно-кліматичних умов.
д)у місцях, де транспортний засіб, що стоїть, зробить неможливим рух інших транспортних засобів або створить перешкоду для руху пішоходів.
Коментарі експерта
ПДР: стоянка забороняється якщо ТЗ створить перешкоду для руху пішоходів
Даний пункт Правил дорожнього руху введений для збільшення пропускної здатності проїзних частин і вулиць, тому забороняється ставити на стоянку транспортний засіб у місцях, де він буде блокувати рух інших транспортних засобів, змусить інших водіїв виїжджати за межі проїзної частини або створить перешкоду (перепону) для руху пішоходів.
е)ближче 5 м від контейнерних майданчиків та/або контейнерів для збирання побутових відходів, місце розміщення або облаштування яких відповідає вимогам законодавства.(№435 від 20.04.2011)
Коментарі експерта
ПДР: стоянка забороняється ближче 5 м від контейнерних майданчиків
ПДР: стоянка забороняється ближче 5 м від контейнерних майданчиків
Поблизу контейнерних майданчиків, а також поблизу контейнерів для збору побутових відходів, розміщених і обладнаних згідно з вимогами законодавства, заборонено ставити транспортні засоби на відстані менше 5 м від них, оскільки до даних місць можуть бути організовані під'їзди транспортних засобів, які здійснюють обслуговування контейнерних майданчиків, а також транспортних засобів комунальних підприємств, які обслуговують населення.
є) на газонах.(№ 111 від 11.02.2013)
Коментарі експерта
15.11. У темну пору доби і в умовах недостатньої видимості стоянка поза населеними пунктами дозволяється лише на майданчиках для стоянки або за межами дороги.
Коментарі експерта
З метою гарантування безпеки дорожнього руху в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості дозволяється стоянка транспортних засобів тільки на спеціальних майданчиках, які розташовуються за межами проїзної частини. Стоянка в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості на проїзній частині або узбіччі за межами населеного пункту заборонена, оскільки може спровокувати виникнення дорожньо-транспортної пригоди.
15.12. Водій не повинен залишати транспортний засіб, не вживши всіх заходів, щоб не допустити його самовільного руху, проникнення до нього і (або) незаконного заволодіння ним.
Коментарі експерта
З метою виключення мимовільного руху транспортного засобу, перш ніж залишити його салон, водій зобов'язаний забезпечити його нерухомість за допомогою стоянкової гальмової системи, а в гірських умовах водії вантажних автомобілів з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т, тракторів і автобусів зобов'язані скористатися спеціальними противідкотними упорами.
Перш ніж залишити автомобіль, водій зобов'язаний заглушити двигун, поставити автомобіль на стоянкове гальмо, підняти бічні скла, що опускаються (якщо вони були опущені), замкнути всі двері і багажник.
15.13. Забороняється відчиняти двері транспортного засобу, залишати їх відчиненими і виходити з транс­портного засобу, якщо це загрожує безпеці і створює перешкоди іншим учасникам дорожнього руху.
Коментарі експерта
ПДР: забороняється відкривати двері якщо це загрожує безпеці інших учасників руху
Для забезпечення безпеки водія, пасажирів та інших учасників дорожнього руху в Правилах прописана вимога, яка зобов'язує водія і пасажирів переконатися в тому, що, виходячи з транспортного засобу, вони не створять перешкоди в русі іншим учасникам дорожнього руху і не завдадуть їм шкоди або збитку. Тільки переконавшись у безпечності виконуваної дії, дозволяється відчиняти двері транспортного засобу як під час посадки, так і під час висадки.
15.14. У разі вимушеної зупинки в місці, де зупинку заборонено, водій повинен вжити всіх заходів, щоб прибрати транспортний засіб, а за неможливості це зробити - діяти згідно з вимогами пунктів 9.9, 9.10 та 9.11 цих Правил.
Коментарі експерта
Знак аварійної зупинки і миготливий червоний ліхтар
У разі вимушеної зупинки в місці, де зупинка заборонена, водій зобов'язаний негайно прибрати свій транспортний засіб за межі проїзної частини, а якщо це неможливо зробити, він зобов'язаний увімкнути аварійну світлову сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки (миготливий червоний ліхтар) на відстані 20 м від транспортного засобу в населеному пункті та 40 м за межами населеного пункту.
15.15. На проїзній частині забороняється встановлення предметів, що перешкоджають проїзду чи паркуванню транспортних засобів, за винятком випадків:
- оформлення дорожньо-транспортної пригоди;
- виконання дорожніх робіт або робіт, пов'язаних із зайняттям проїзної частини;
- обмеження або заборони руху транспортних засобів та пішоходів у випадках, передбачених
 законодавством.
(№ 111 від 11.02.2013)
Комментарии эксперта

Зміст цієї сторінки захищено авторським правом. Копіювання, передрук, або використання матеріалів даної сторінки для відтворення, переносу на інші носії інформації ЗАБОРОНЕНО і переслідується відповідно до чинного законодавства.

© ТОВ «Видавництво «Моноліт»

 
Андрей Корф
2013-11-10 17:25:08

Это увы не легко.

саня
2013-11-10 14:12:18

большое спасибо наконец я могу кому то шо довести..

Андрей Корф
2013-11-09 22:28:42

острівець безпеки- технічний засіб регулювання дорожнього руху на наземних пішохідних переходах, конструктивно виділений над проїзною частиною дороги та призначений як захисний елемент для зупинки пішоходів під час переходу проїзної частини дороги. До острівця безпеки належить частина розділювальної смуги, через яку пролягає пішохідний перехід; (№ 111 від 11.02.2013)

саня
2013-11-09 19:58:38

здраствуйте подскажите тогда для чего он предназначен???
зарание спасиба

Андрей Корф
2013-11-08 15:12:03

Как правило островок безопасности разрисован разметкой 1.1 (http://monolith.in.ua/pdr-doro... - поэтому вообще заезжать на него запрещено.

саня
2013-11-08 11:30:02

Добрый день подскажите пожалуйста такое правило как острив безопасности существует если да то какой пункт и ище если есть то могу ли я там некоторое время там стоять???? Зарание спасиба.

Андрей Корф
2013-09-08 14:28:07

Рад был поделиться опытом.
К сожалению это далеко не единственный недочет. В итоге получается, что автобусам мешают подъезжать на остановку, а они в свою очередь мешают остальным участникам движения. Круговая порука будет до тех пор, пока люди, которые останавливаются на остановках не задумаются об этом.

Андрей Корф
2013-09-08 14:24:56

Я думаю с течением времени картинку исправят.

Сергей Киреев
2013-09-08 13:16:23

Ух ты, спасибо. Я этого недочета в ПДД никогда и не замечал, получается если дословно читать ПДД, то на самой площадке останавливаться можно и не просто для для высадки-посадки, а спокойно стоять до 5 мин и не важно мешает ли это автобусу. Конечно, скорее всего это недочет законодателей, неправильно сформулировавших этот пункт, хотя если стоишь возле самой посадочной площадки, то это все равно меньше 30 метров, но опять же, тогда и на встречной полосе останавливаться нельзя.
Логичнее было бы законодателям вместо "ближе 30м", написать: "возле посадочной площадки, а также 30м перед и 30м за ней", хотя 30 м я вообще считаю слишком много.

Сергей Киреев
2013-09-08 12:49:27

Если маршрутное такси, то тогда вопросов нет, но на рисунке больше похоже на простое такси (легковое), что вводит в заблуждение.

Андрей Корф
2013-09-07 20:28:52

Трамваи и "такси", "движущиеся по установленым маршрутам". Да, более корректно было бы изобразить автобус, но вариант маршрутного такси так же имеет право существовать.

Андрей Корф
2013-09-07 20:23:04

е)ближе 5 м от "контейнерных площадок" и/или контейнеров для сбора бытовых отходов, место размещения или обустройство которых отвечает требованиям законодательства;

Я конечно не специалист в разновидностях контейнеров, но я думаю все-таки морской контейнер в первую очередь это контейнер. И поскольк суть этого правила заключается в специально-оборудованных площадках, то скорее всего будем отталкиваться от площадок.

Андрей Корф
2013-09-07 20:17:14

Повторюсь коментарием коллеги.
Вопрос возможности остановки на остановках маршрутных транспортных средств очень тонкий. Он зависит от оборудования остановки. Так на автомобильных дорогах I-III категорий в
состав автобусной остановки входят следующие элементы:
- остановочная площадка;
- посадочная площадка;
- площадка ожидания (для дорог I-III категорий);
- переходно-скоростные полосы;
- заездной карман (при размещении остановки в зоне
пересечения или примыкания автомобильных дорог);
- разделительная полоса (для дорог I-III категорий);
- тротуары и пешеходные дорожки (для дорог I-III категорий);
- пешеходный переход;
- автопавильон;
- скамьи;
- туалет (для дорог I-III категорий);
- контейнер и урны для мусора (для дорог IV категории только урна);

Посадочная площадка (выдержка из отраслевого стандарта)
3.3.1. Посадочная площадка предназначена для высадки и
посадки пассажиров в автобус.
3.3.2. Ширину посадочной площадки принимают не менее 3
м, а длину - не менее длины остановочной площадки.
3.3.3. Поверхность посадочной площадки должна иметь
покрытие по всей длине на ширину не менее 2 м и на подходе к автопавильону.
3.3.4. Выбор типов покрытия посадочных площадок,
тротуаров пешеходных дорожек следует производить с учетом климатических и
грунтово-геологических условий.
3.3.5. Посадочные площадки должны быть приподняты на
0,2 м над поверхностью остановочных площадок. По границе остановочной и посадочной площадок устанавливают бордюр, который продолжают на участки переходно-скоростных полос, прилегающих к остановочной площадке при наличии идущего рядом с ними тротуара.
3.3.6. На посадочных площадках и переходно-скоростных
полосах с бордюром должны быть приняты меры по обеспечению водоотвода.
- технические средства организации дорожного движения
(дорожные знаки, разметка, ограждения);
- освещение (на остановках в пределах населенных
пунктов).

Если на остановке есть посадочная площадка и нету перед остановкой запрещающего знака 3,34 (http://monolith.in.ua/pdd-zapr... или дорожной разметки 1.4 (http://monolith.in.ua/pdd-doro... то напротив посадочной площадки останавливаться правила не запрещают никому (СТОЯТЬ НЕЛЬЗЯ можно только остановится).

Остановка 30м перед посадочной площадкой или 30м после посадочной площадки ЗАПРЕЩЕНА. ЗАПРЕЩАЕТСЯ также остановка 30м до и после знака "Пункт остановки ........" если в пункте остановки ОТСУТСТВУЕТ такой элемент как "ПОСАДОЧНАЯ ПЛОЩАДКА".

Сергей Киреев
2013-09-07 17:49:13

Не понятен комментарий к п.15.9 е: "У дозволених випадках під час зупинок автомобілів на посадочних майданчиках для зупинки маршрутних транспортних засобів з метою посадки/висадки пасажирів (завантаження або вивантаження вантажів) не повинні створюватися перешкоди в русі маршрутним транспортним засобам." какая высадка посадка и погрузка-выгрузка груза, никаких разрешений (исключений) на этот счет нет?

Сергей Киреев
2013-09-07 17:42:46

Рисунок к п.15.10 е. В пункте имеется в виду контейнерная площадка для мусорных контейнеров, а морские контейнеры тут не причем. Или я не прав?

Сергей Киреев
2013-09-07 17:38:30

Рисунок к п.15.9 е. Легковое, не маршрутное такси является маршрутным транспортным средством и может останавливаться на остановке для маршрутных транспортных средств? Сомневаюсь потому как согласно ПДД
маршрутные транспортные средства (транспортные средства общего пользования) – автобусы, микроавто­бусы, троллейбусы, трамваи и такси, движущиеся по ус­тановленным маршрутам и имеющие определенные ме­ста на дороге для посадки (высадки) пассажиров; а такси не движутся по установленным маршрутам (кроме маршрутных).

comments powered by Disqus